We wtorek w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pt. "Polska Grupa Zbrojeniowa w procesie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP". Jak informuje na swoim blogu senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz, „wzięli w niej udział nie tylko przedstawiciele rządu, wojska i związkowcy, ale również prezesi niemal wszystkich podmiotów tworzących Grupę”.
Podczas spotkania prezes PGZ Wojciech Dąbrowski zapowiedział, że Polska Grupa Zbrojeniowa rozpocznie działalność w Radom Office Park przy ulicy Malczewskiego najpóźniej 15 kwietnia. Przypomnijmy, że do Radom Office Park przy ul. Malczewskiego 24 przeniesione zostanie dotychczasowe biuro spółki mieszczące się w Fabryce Broni „Łucznik”. Ponadto, w nowoczesnym biurowcu utworzone zostaną skonsolidowane działy księgowości, administracji i IT, a także stanowiska pracy związane z zarządzaniem produkcją, obszarem badań i rozwoju oraz marketingiem. W Fabryce Broni „Łucznik” pozostanie jedynie kancelaria tajna.
W nowej lokalizacji znajdą się także biura Zarządu i Rady Nadzorczej spółki. Działalność informatyczną całej Grupy zapewni nowoczesna serwerownia. Wszystko na blisko 2000 m2powierzchni. W nowej siedzibie zatrudnienie ma znaleźć ok. 100 osób. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
W 2015 roku PGZ planuje głęboką integrację biznesową skonsolidowanych spółek zbrojeniowych. Do tego potrzebne jest centrum dowodzenia właśnie w Radomiu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Proces II etapu konsolidacji ma się zakończyć w tym miesiącu.
- Do tej pory wszyscy podkreślali, że Polska Grupa Zbrojeniowa to podmiot, który powstał po konsolidacji ponad 30 firm branży zbrojeniowej. Dziś dowiedzieliśmy się, że są to dane mało precyzyjne. Rzeczywiście, wiodących podmiotów jest ponad 30, ale firm (w tym firm córek) w których PGZ ma większościowe udziały jest 64 (czyli dwa razy więcej), a tych w których PGZ ma jakiekolwiek udziały jest 105 – napisał na blogu senator.
Jak podaje dalej polityk, według zapowiedzi przedstawicieli rządu, wkrótce zostanie podwyższony kapitał zakładowy spółki o 100 mln zł. Środki te mają pochodzić ze skarbu państwa. Senator ma nadzieję, że również i w tym roku budżet Radomia zostanie zasilony kwotą wynikającą z podatku od czynności cywilno-prawnych płaconego przez Grupę w momencie podwyższenia kapitału zakładowego, jak miało to miejsce w 2014 roku. Z tego tytułu w ubiegłym roku do miejskiej kasy wpłynęło 6 mln złotych.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>