Podczas spacerów szóstoklasiści poznawali historię Radomia od czasów średniowiecza po XX wiek. Spacery rozpoczynały się przy reliktach dawnej Bramy Krakowskiej, obejmowały teren Miasta Kazimierzowskiego oraz ulicę Żeromskiego.
Każdy spacer trwał około 2 godzin i obejmował zwiedzanie dostępnej w Kamienicy Starościńskiej wystawy archeologiczno-architektonicznej dotyczącej dziejów Radomia i radomskiego zamku oraz zwiedzanie wnętrza wpisanego na listę Pomników Historii kościoła i klasztoru oo. Bernardynów. Grupy oprowadzali po mieście doświadczeni przewodnicy.
Uczniowie biorący udział w spacerach otrzymywali zestaw zadań do samodzielnego wykonania. Celem konkursu na najaktywniejszego radomskiego turystę miejskiego było zachęcenie młodzieży do samodzielnego poznawania miasta, odkrywania jego zabytków i historii, a także poznawania funkcjonujących w Radomiu instytucji kultury i sztuki. Dziś w Urzędzie Miejskim zostały wręczone nagrody dla zwycięzców. Wygrała klasa 6b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, drugie miejsce zajęła klasa 6d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka, a trzecie – klasa 6a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Edmunda Bakalarza.
Projekt „Poznaj swoje miasto” jest realizowany w Radomiu od połowy 2023 roku. W tym czasie Radom miało okazję poznać prawie 3 tysiące uczniów. Miasto ogłosiło już otwarty konkurs na działania z obszaru turystyki na 2025 rok. Organizacje mogą składać swoje wnioski do 5 marca 2025 roku.