Kompleks mieszkaniowy „Stary Ogród” powstaje obok dawnego ogródka Jordanowskiego. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec lutego tego roku. Obecnie prowadzone są roboty żelbetowe, które potrwają jeszcze około 2 miesięcy. Latem wykonawca zajmie się stawianiem ścian zewnętrznych i wewnętrznych. W następnej kolejności ruszą prace związane z położeniem wszystkich instalacji.
Hol z kaskadą wodną
W apartamentowcu zaplanowano pięć poziomów mieszkalnych i podziemny z monitorowanym garażem na 50 aut. W budynku znajdzie się 47 mieszkań o powierzchni od 34 do 165 m.kw. Będą również dwie windy (od poziomu garażu), dyżurujący przez całą dobę ochroniarze oraz recepcja o standardzie pięciu gwiazdek.
Apartamentowiec zaprojektowano jako typowy budynek mieszkalny. Nie będzie w nim części usługowej. Do budynku będzie jedno wejście, na wprost którego znajdzie się właśnie recepcja. Hol będzie miał wysokość dwóch kondygnacji. W środku znajdzie się atrakcyjnie wyglądająca kaskada wodna. Apartamentowiec zaprojektowano jako typowy budynek mieszkalny. Nie będzie w nim części usługowej.
Tylko to co najlepsze
Niewątpliwą zaletą inwestycji ma być również jej elewacja. Każdy użytkownik pragnie, aby jego mieszkanie było ładne, stylowe, trwałe i wytrzymałe nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Dlatego zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków elewacja budynku będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów naturalnych m.in. z drewna egzotycznego. - Przy realizacji każdej inwestycji nasza firma używa tylko materiałów najwyższej jakości - podkreśla prezes Mirosław Hałaś.
Ceny apartamentów zależą przede wszystkim od atrakcyjności mieszkań. - Najdroższe były cztery apartamenty na ostatniej kondygnacji, ponieważ mają duże, ponad 100-metrowe tarasy. One też cieszyły się największym zainteresowaniem klientów i w tej chwili są już sprzedane - informuje prezes Hałaś.
Komfort i parkowa lokalizacja
Ceny zaczynają się od 3490 zł za m.kw. i zmieniają się w zależności od piętra, powierzchni tarasu lub logii, a także ekspozycji na strony świata. W apartamentowcu wszystkie mieszkania na pietrach mają tarasy lub loggie o szerokości 2 m, a mieszkania na parterze, patia. W projekcie przewidziano także 10 komórek lokatorskich.
- Obecnie jest największy wybór mieszkań, choć część z nich jest już zarezerwowana. Finalizacja sprzedaży jednak odbywa się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zakończone są roboty żelbetowe - mówi Mirosław Hałaś. Zdaniem prezesa Country Homes największym atutem inwestycji jest lokalizacja w centrum miasta, ale jednocześnie w pobliżu parku oraz centrów handlowych.
Co ciekawe, można łączyć mieszkania znajdujące się na jednym poziomie. - Jest możliwość połączenia dwóch lub nawet trzech mieszkań, tak że łączna powierzchnia apartamentu może wynieść ponad 200 m.kw. - mówi Mirosław Hałaś.
Na wakacje ze spokojną głową
Cały budynek objęty będzie systemami wentylacyjnym oraz samowystarczalnym centralnego ogrzewania z kotłownią na dachu budynku. - Przy tego typu konstrukcji żelbetowej nie zawsze jest potrzebna klimatyzacja. Jej zainstalowanie będzie zależne od decyzji mieszkańców - informuje prezes Hałaś.
- To w jaki sposób urządzony będzie teren wokół budynku i czy znajdzie się tam plac dla dzieci, będzie zależało od decyzji mieszkańców. W razie wyjazdu na wakacje na recepcji będzie można zostawić klucze i np. zlecić podlewanie kwiatów. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne w innych krajach - przekonuje Mirosław Hałaś i dodaje: - Staramy się być innowacyjni, nie tylko jeśli chodzi o materiały, ale także o sposób zajmowania się mieszkańcami.
W maju 2015 roku klucze do mieszkań mają być przekazywane pierwszym lokatorom i będą mogli rozpocząć prace wykończeniowe. Natomiast do końca września 2015 planowane jest zakończenie wszystkich prac łącznie z oddaniem do użytku części wspólnych i zagospodarowaniem terenu. Wtedy też deweloper chce całkowicie zamknąć inwestycję.
Więcej o inwestycji i wykaz mieszkań tutaj.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>