W uroczystości - oprócz władz miasta - uczestniczyli m.in. poseł Leszek Ruszczyk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, a także radni oraz przedstawiciele klubów sportowych, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i wykonawcy prac.
- To wielki dzień dla radomskiego sportu i wielu radomian, którzy żyją występami Radomiaka, Czarnych oraz Rosy. Po wielu latach marzeń, budowa hali widowiskowo-sportowej i stadionu - staje się faktem. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że najnowocześniejsze obiekty sportowe na Mazowszu powstają właśnie w Radomiu - powiedział prezydent Radomia, Radosław Witkowski, który wbił symboliczną pierwszą łopatę.
- Serce rośnie i to duża radość móc uczestniczyć w takiej uroczystości, bo czuję, że jest to początek nowego poziomu dla Radomiaka. Myślę, że ten nowy stadion to będzie kamień milowy, to będzie taki punkt, w którym będziemy spozycjonowani na sukces - dodał prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski. Pełna wypowiedź włodarza Zielonych - tutaj.
Budowa hali sportowo-widowiskowej i pierwszy etap budowy stadionu piłkarskiego pochłoną 110 milionów złotych. To cena, jaką w przetargu zaproponowała radomska firma ROSA-BUD S.A. wspólnie ze spółką Maxto z Krakowa.
Uczestniczący w uroczystości goście byli zgodni co do tego, że rozpoczęcie budowy to duży sukces, a jednocześnie szansa dla Radomia.
– To rzeczywiście historyczny moment, bo podejmowane przez lata próby kończyły się tylko na próbach. To co nie udało się innym, udało się dopiero obecnemu prezydentowi - podkreślił członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. - Radom zawsze słynął z dobrego sportu. Ta inwestycja daje nowe możliwości poszczególnym dyscyplinom, w tym także nowym. Ze swej strony mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by te obiekty miały poważnego mecenasa - zapowiedział poseł Leszek Ruszczyk.
Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem na Mazowszu, spełniającym wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Na widowni zasiąść będzie mogło 5000 widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi.
Z kolei stadion po zakończeniu pierwszego etapu będzie miał dwie trybuny, na których będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca widzów. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia.
- Jestem przekonany, że te obiekty dadzą wszystkim kibicom możliwość komfortowego oglądania sportowych widowisk. Jednocześnie zapewniam, że wszystkie prace zakończymy w terminie - komentował z kolei prezes ROSY, Roman Saczywko.
Przypomnijmy, że planowany koniec inwestycji to trzeci kwartał 2018 roku.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>