Utworzenie takiego parku jest planowane w Radomiu na terenie istniejącej zabudowy przemysłowej Fabryki Broni, co przyczyniłoby się do podtrzymania na tym terenie tradycji przemysłowych wywodzących się z historycznego rozwoju gospodarczego przedwojennej Polski. Porozumienie intencyjne w sprawie utworzenia i zapewnienia warunków do działalności Parku Naukowo – Technologicznego w Radomiu przy ul. 1905 Roku na terenach istniejącej zabudowy przemysłowej Fabryki Broni zostało podpisane w maju br. pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., Fabryką Broni „ŁUCZNIK” – Radom Sp. z o.o. oraz Prezydentem Miasta Radomia.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że rozpoczyna się budowa nowej siedziby Fabryki Broni przy ul. Grobickiego, co pozwala planować inne zagospodarowanie obiektów przy ul. 1905 Roku. Obecnie władze miasta odbywają wizyty studyjne w parkach technologicznych na terenie kraju, gromadząc niezbędną wiedzę. Przy opracowaniu koncepcji radomskiego parku zostaną wykorzystane doświadczenia zdobyte przez tego typu instytucje, które odniosły sukces. Przykładem mogą być obiekty we Wrocławiu, Gdańsku czy Kielcach.
Władze miasta starają się włączyć w tę inicjatywę radomskich przedsiębiorców - przedstawicieli Radomskiego Klastra Metalowego. Branża obróbki metalu znakomicie wpisuje się w strategię marki miasta „Radom – siła w precyzji”. W spotkaniu na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego (13 listopada) obok wiceprezydenta Radomia Krzysztofa Ferensztajna, uczestniczyli Jan Stańczyk – RADMOT, Bogdan Majewski – BARTECH. Kielecki Park Technologiczny reprezentowali dyrektor Szymon Mazurkiewicz oraz główny specjalista Joanna Rudawska.