Łącznie w przetargu wpłynęło 10 ofert. Najtańszą złożyła firma Polbud - 53,4 mln zł, a najdroższą - 79,2 mln zł konsorcjum Anna-Bud oraz PB Perfect z Bilczy. Tego, czy Polbud wybuduje Pałac Sprawiedliwości dowiemy się na pewno w październiku, bowiem do 10 dnia tego miesiąca oferenci mogą składać odwołania.
Na działce przy ul. arkowej i Warszawskiej stanie pięć budynków zaprojektowanych przez pracownię radomskiego architekta Wojciecha Gęsiaka. Łączyć je będzie dwukondygnacyjny hol. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty został w 2009 roku.
Najwyższy, pięciokondygnacyjny fragment Pałacu Sprawiedliwości będzie stanowił jego front i zostanie przeznaczony dla sądu okręgowego. Będą znajdowały się tutaj dwa wydziały karne. Zaplanowano natomiast, że pozostałe cztery budynki mają mieć trzy kondygnacje. Ich lokatorami zostaną sądy rejonowe.
Obecnie w Radomiu mamy pięć punktów, których mieszczą się sądy rejonowe: dwa na ul. Żeromskiego, a pozostałe na ul. Struga, Grzybowskiej i Miłej. Natomiast sądy okręgowe są na ul. Piłsudskiego, Grzecznarowskiego i Żeromskiego.
Pałac Sprawiedliwości w pełni przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. Zlokalizowanych zostanie w nim sześć wind, w tym jedna towarowa. Przed kompleksem będzie parking na 153 miejsca oraz pomnik Temidy, która według mitologii greckiej jest uosobieniem sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.
Budowa ma zacząć się w ostanik kwartale tego roku i potrwa 60 miesięcy.