Zgodnie z treścią zaproszenia całość rozpoczęła konferencja prasowa a sprawy wyborów też znalazły swoje miejsce w przedstawianych informacjach.
Gospodarzem spotkania w okupowanej zazwyczaj gromadnie przez młodzież „Strefie G” był Jerzy Grosicki przewodniczący miejskiej instancji PSL w Radomiu i wspomagający go Józef Bakuła – szef struktur stronnictwa w powiecie radomskim i starosta Mirosław Ślifirczyk. Jerzy Grosicki wyraził zadowolenie, że otrzymując w wyborach samorządowych 8 % głosów i jeden mandat radnego, ludowcy mają w samorządzie swojego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej (Włodzimierz Bojarski) i wiceprezydenta Radomia (Krzysztof Ferensztajn). W opinii zabierających głos w dyskusji koalicja nie jest łatwą, ale umożliwia samorządowi i mieszkańcom Radomia lepsze korzystanie z szans rozwojowych niżby to miało miejsce w warunkach zarządzania miastem wyłącznie przez PiS, będący w opozycji w samorządzie wojewódzkim i w kraju. Współudział PSL w zarządzaniu miastem sprzyja też rozwojowi organizacji miejskiej PSL. Cennym doświadczeniem jest koalicja PSL – PiS w powiecie radomskim.
Rolę PSL w koalicji parlamentarnej i rządowej omówił poseł Mirosław Maliszewski, podkreślając, że współpraca z PO nie jest gładka, ale konkretna, stabilizująca sytuację w kraju. Z kolej Stanisław Brzózka dyrektor biura parlamentarnego PSL w Warszawie uchylił rąbka tajemnicy, stwierdzając, że wbrew opiniom wyrażanym przez media i niektórych polityków, koalicja PO – PSL jest trwała. Opiera się o umowę zawartą w poprzedniej kadencji, która zdała egzamin czasu. W obecnej kadencji PSL ma swoich przedstawicieli w kierownictwie wszystkich ministerstw. W sprawie wydłużenia wieku emerytalnego kobiet do 67 lat w długiej perspektywie czasowej też istnieje szansa zawarcia kompromisu, gdyż ludowcom chodzi tylko o stworzenie możliwości skrócenia tego wieku dla kobiet wielodzietnych, jeśli zechcą przejść na wcześniejszą emeryturę . Stanisław Brzózka zakończył wstąpienie opinią, że demokracja wewnętrzna w PSL jest dobra w porównaniu z tym, co się dzieje w niektórych innych partiach.
Wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek skupił się głównie na budowie dróg i modernizacji trasy kolejowej Warszawa – Radom – Kielce. W poprzedniej kadencji zrobiono w tej dziedzinie dużo kończąc budowę odcinka drogi ekspresowej Warszawa – Radom, przebudowując odcinki trasy krajowej nr 9, trasy S12 i Lipsko – Zwoleń, prowadzącej dalej ku Garbatce. W obecnych planach jest budowa obwodnicy iłżeckiej i dokończenie budowy odcinka drogi krajowej Góra Kalwaria – Piaseczno. Jest też zgoda na modernizacje odcinka linii kolejowej Warszawa – Radom, lecz planowanych robót nie zlikwiduje jej wąskiego w rejonie Warki.
Bożenna Pacholczak wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego skupiła się na funkcjonowaniu samorządu wojewódzkiego, w którym koalicję tworzy 17. radnych PO i 14.PSL. Zwróciła uwagę, że tegoroczny budżet też jest bardzo oszczędny. Mniej będzie środków na renowacje zabytków, więcej na inwestycje realizowane w ramach FOGR. W imieniu własnym i Radnych Województwa Mazowieckiego – Zbigniewa Gołąbka i Leszka Przybytniaka podziękowała za poparcie jakie uzyskali w wyborach.
Na spotkanie nie dotarli zapowiadani wcześniej liderzy PSL - krajowego - Waldemar Pawlak oraz mazowieckiego - Adam Struzik.