Właśnie rozpoczyna się dawno oczekiwany przez pacjentów i personel medyczny remont i modernizacja interny, czyli przebudowa oddziału chorób wewnętrznych z odcinkiem gastroenterologii 1 dnia i odcinkiem alergologii wraz z wyposażeniem.
Całość prac budowlano-remontowych będzie kosztowała blisko 2,2 mln złotych, a zakończy się w przyszłym roku. Potem nastąpi doposażenie, którego wartość też jest niebagatelna, bo sięgnie około 1,1 mln zł.
Olbrzymie prace, i to dotyczące całego szpitala, związane są z realizowaną termomodernizacją – przebudową kotłowni, wymianą instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz montażem ogniw słonecznych – tzw. solarów. Stara instalacja, funkcjonująca w szpitalu od zarania, już od dłuższego czasu prosiła się o odnowę. O skali prac związanych z termomodernizacją szpitala świadczy ich wartość, wynosząca ponad 10 mln złotych. Ale wydatek ten opłaci się w przyszłości, bo pozwoli zaoszczędzić na rachunkach bieżących.
- Dodatkową korzyścią jest niewątpliwie pozytywny aspekt ekologiczny osiągnięty dzięki zastosowanym technologiom - mówi wiceprezydent Anna Kwiecień, odpowiedzialna w mieście za sprawy związane z ochroną zdrowia.
Kolejne działania inwestycyjne radomskiego szpitala związane są z adaptacją pomieszczeń mieszczących się w budynku byłego oddziału ginekologiczno - położniczego na potrzeby poradni leczenia uzależnień.
– Skala negatywnych zjawisk związanych z nadużywaniem alkoholu i innych używek jest coraz większa w całym kraju, również w naszym mieście ten problem dotyka wielu osób – mówi wiceprezydent Anna Kwiecień. - Z myślą o niesieniu im pomocy, samorząd radomski chce umożliwić organizację terapii w dobrych warunkach. W nowym pomieszczeniu będzie możliwość przeprowadzania spotkań grup wsparcia i realizowania skutecznej terapii sprzyjającej wyjściu z kryzysu – dodaje pani wiceprezydent.
Całość prac adaptacyjnych nie przekroczy kwoty 100 tysięcy, a ich zakończenie planowane jest na początku przyszłego roku – przypomina Urząd Miejski.