W jaki sposób przywrócić pamięć o Macieju Glogierze, członkowie komisji zastanawiali się – już po raz kolejny - podczas środowego posiedzenia. Radny Sławomir Adamiec kilka miesięcy temu proponował umieszczenie tablicy poświęconej senatorowi w szkole muzycznej. Jego zdaniem to najwłaściwsze miejsce, ponieważ Maciej Glogier – prezes radomskiej filii Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Fryderyka Chopina, w 1925 roku zapoczątkował w Radomiu powstanie szkoły muzycznej, jako filii Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Pomysł przez komisję kultury został przyjęty przez aklamację.
Tablica pojawi się w szkole muzycznej w przyszłym roku, a jej odsłonięcie planowane jest na 24 lutego – dzień urodzin senatora Glogiera.
Maciej Glogier urodził się 24 lutego 1869 roku w Radomiu. Skończył prawo na uniwersytecie w Warszawie, a po aplikacji wrócił do rodzinnego miasta i podjął pracę sekretarza w Wydziale Cywilnym SO w Radomiu. W 1917 został prezesem Sądu Okręgowego. Trzy lata później awansował na szefa Sekcji Służbowej Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, ale pracował tam tylko półtora roku. W 1922 roku został wybrany senatorem. Należał do Klubu Chrześcijańsko-Narodowego, pracował w komisji oświaty i kultury oraz prawniczej.
Maciej Glogier był współzałożycielem i skarbnikiem radomskiego koła Polskiej Macierzy Szkolnej, długoletnim prezesem Towarzystwa Dobroczynności w Radomiu, wiceprezesem oddziału PCK, wiceprezesem Towarzystwa Opieki nad Umysłowo Chorymi i wiceprezesem Komitetów Obywatelskich. Współorganizował pierwszą w Radomiu szkołę średnią z polskim językiem wykładowym, a później był prezesem dla prowadzenia i utrzymania średniej szkoły żeńskiej w Radomiu - opiekunem Gimnazjum im. Marii Konopnickiej. Prezesował także Towarzystwu Śpiewaczemu „Lutnia” i radomskiej filii Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Fryderyka Chopina. W 1925 roku Towarzystwo zapoczątkowało w Radomiu powstanie szkoły muzycznej, jako filii Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, której kierownictwo powierzono właśnie Maciejowi Glogierowi. Od 1938 roku był członkiem honorowym Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Fryderyka Chopina.
W 1914 roku Maciej Glogier zamieszkał wraz z rodziną w pięknej kamienicy (obecnie ul. Sienkiewicza 12), zaprojektowanej przez Józefa Piusa Dziekańskiego, a wybudowanej specjalnie dla senatora i jego rodziny.
Zmarł 20 sierpnia 1940 roku i został pochowany na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.