Pół godziny później uczestnicy inaugurującego spotkania wezmą udział w dyskusji, którą poprowadzą zaproszeni goście. Będą to pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego: dr Jarosław Klejnocki i prof. Andrzej St. Kowalczyk, którzy przybliżą życie i twórczość pisarza i dziennikarza Andrzeja Bobkowskiego.
Uczestnicy warsztatów będą mogli przyswoić sobie zasady pracy w mediach, poznają działalność lokalnych redakcji, nauczą się zdobywać i selekcjonować informacje, udoskonalą umiejętność pisania i redagowania własnych tekstów. Napisane przez siebie artykuły opublikują na stronach internetowych. Nawiążą także współpracę z instytucjami takimi jak m.in.: Teatr Powszechny, Muzeum Witolda Gombrowicza, Biblioteka Miejska. Najlepsi dostaną szansę publikacji w Miesięczniku Prowincjonalnym.
Tematyka, terminy i miejsca kolejnych zajęć, które poprowadzą m.in. doświadczeni dziennikarze, zostaną podane na spotkaniu z organizatorami.
Najaktywniejsi będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji warsztatów, w październiku.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w zajęciach mogą uczestniczyć po trzy osoby ze szkoły (w szczególnych wypadkach więcej, po uzgodnieniu z organizatorami) oraz nauczyciele, opiekunowie szkolnych redakcji.
Zgłoszenia należy kierować do 20 kwietnia na adres: warsztaty.dziennikarskie@wp.pl (nazwisko, imię, e-mail, wiek, klasa, szkoła).
Organizatorami warsztatów są: Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, Tomasz Tyczyński, dyrektor Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Jarosław Basaj, nauczyciel języka polskiego w ZSB w Radomiu, opiekun warsztatów.
Rusza kolejna edycja warsztatów dziennikarskich
W bezpłatnych warsztatach mogą wziąć udział uczniowie liceów, techników i gimnazjów, którzy interesują się dziennikarstwem, kulturą, czy sprawami naszego miasta. Pierwsze spotkanie już 23 kwietnia o godz. 16.30 w Bibliotece Miejskiej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu