Program realizownay jest przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Szkoły, które się do niego zakwalifikują będą mogły zakupić m.in. przenośne komputery, drukarki, skanery, tablice interaktywne i projektory multimedialne. Inicjatywa ma być realizowana w czterech obszarach: e-szkoła, e-uczeń, e-nauczyciel, e-zasoby edukacyjne (w tym e-podręczniki).
– Wchodzimy w to – mówi wiceprezydent Ryszard Fałek i dodaje – W piątek będziemy mieli spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych. Przedstawimy projekt, wytłumaczymy wszystko i oczywiście zachęcimy do wzięcia udziału w programie. Będzie również osoba, która powie jak należy wypisać wniosek.
Wysokość dotacji celowej na zakup pomocy dydaktycznych będzie zależeć od
wielkości szkoły:
- szkoły małe (do 100 uczniów) - do 90 tys. zł;
- szkoły średnie (do 300 uczniów) - do 140 tys. zł;
- szkoły duże (powyżej 300 uczniów) - do 200 tys. zł.
W zamian za otrzymane fundusze, placówki będą zobowiązane m.in. doskonalić kompetencje nauczycieli w stosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania.
Wkład własny organu prowadzącego powinien wynosić minimum 20% wartości dofinansowania. Wojewoda dokona kwalifikacji szkół do 14 maja.
Radomskie szkoły też mogą być cyfrowe
Rusza program „Cyfrowa szkoła” skierowany do szkół podstawowych, który umożliwi zakupienie przenośnych komputerów i innego sprzętu elektronicznego. Placówki do 18 kwietnia powinny zgłosić swój udział organowi prowadzącemu, a samorządy wnioski muszą złożyć do wojewody do końca kwietnia.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu