Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej organizuje II konferencję naukowo-techniczną: Obrabiarki sterowane numerycznie i programowanie operacji w technikach wytwarzania.
Konferencja trwać będzie od 23 do 25 listopada.
W skład komitetu naukowego konferencji wchodzą profesorowie takich jednostek, jak Politechnika Warszawska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Politechnika Koszalińska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska, Politechnika Gdańska, Politechnika Częstochowska, Politechnika Poznańska.
Honorowy patronat, obok rektora Politechniki Radomskiej, przyjął Przewodniczący Wydziału Nauk Technicznych PAN.
Referaty przyjęte na konferencję będą opublikowane w Miesięczniku Naukowo-Technicznym „Mechanik”.
Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej jest najstarszym wydziałem Uczelni. Istnieje od roku akademickiego 1950/51. Od tego czasu wypromowano ponad 4000 inżynierów mechaników. Obecnie studenci kształcą się na kierunkach: Mechanika i budowa maszyn, Energetyka na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych (dziennych i zaocznych). Wszyscy podejmujący studia na tych kierunkach mogą uzyskać tytuł magistra inżyniera w dwustopniowym systemie kształcenia. Na Wydziale kształci się aktualnie 1100 studentów. Kadrę dydaktyczną stanowi m.in. 23 profesorów i ok. 60 doktorów. Wydział posiada prawa do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych z zakresu dwóch dyscyplin naukowych: Budowa i eksploatacja maszyn, Mechanika, a także uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Budowa i eksploatacja maszyn.