Czwartek 28 listopada
Zdzisława, Lesława, Go¶cierada
RADOM aktualna pogoda

Przebudują dziewięć ulic w ramach czynów społecznych

dag 2012-02-20 17:30:00

Radni z Komisji Gospodarki Rady Miejskiej zatwierdzili listę ulic i chodników, które będą przebudowywane w tym roku w ramach tak zwanych czynów społecznych. -  Chętnych było bardzo wielu, otrzymaliśmy od mieszkańców kilkadziesiąt propozycji - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK. 

 

Na przebudowę ulic gminnych w budżecie zarezerwowano dwa miliony złotych. Na liście zadań podstawowych znalazły się trzy ulice:

- ul. Opolska (od ul. Wiejskiej do działki nr 55) - etap I,

- ul. Mikosa (od ul. Skargi do ul. Gołaszewskiego),

- ul. Banacha (od ul. Witkacego do ul. Źródłowej).

Taką samą kwotę radni przeznaczyli na przebudowę w ramach czynów społecznych dróg wewnętrznych i chodników. Na listę zadań podstawowych wpisano następujące inwestycje:

- ul. Deperasińskiego (od ul. Skargi do ul. Paciaka),

- ul.Śniadeckich (od ul. Gomulickiego do ul. Brandta),

- ul. Okulickiego (budowa zjazdu, utwardzenie placu i budowa chodnika przy budynku nr 80),

- ul. Rodziny Winczewskich (budowa miejsc postojowych i przebudowa chodnika przy budynku nr 8),

- ul. Naruszewicza (od ul. Wiertniczej do ul. Janiszpolskiej),

- Połabska (od ul. Białej do działki nr 74/48) i Gnieźnieńska (od Starachowickiej do działki nr 119/1) - I etap.

Wnioski w sprawie budowy lub przebudowy w roku 2012 ulic gminnych oraz dróg wewnętrznych przy współudziale finansowym mieszkańców lub użytkowników ulicy przyjmowano do końca września ubiegłego roku. - Chętnych było bardzo wielu, otrzymaliśmy od mieszkańców kilkadziesiąt propozycji. Część złożonych wniosków zawiera dokumentacje projektowe i wydane prawomocne pozwolenia na budowę, w przypadku innych dokumentacja jest dopiero opracowywana - wyjasnia Dariusz Dębski.

W ramach tak zwanych czynów społecznych może zostać wykonana trwała nawierzchnia ulicy wraz z robotami towarzyszącymi, chodniki, a także miejsca parkingowe przyległe do drogi.

Procedura w przypadku budowy ulic w tak zwanym czynie społecznym jest następująca: mieszkańcy na początek zawiązują Komitet Budowy Ulicy. Komitet ten zleca wybranej firmie przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji, za co płaci z własnych funduszy. Wniosek o budowę ulicy w tak zwanym czynie społecznym wraz z dokumentacją komitet składa w MZDiK. Mieszkańcy muszą też złożyć deklarację pokrycia minimum dziesięciu procent kosztów prac (zaliczane są do tego koszty sporządzenia projektu budowy). - Pracownicy  sprawdzają projekt. Jeśli wszystko jest w porządku, dokumentacja jest przez nas zatwierdzana. W tym momencie decyzję o ewentualnym wpisaniu danej ulicy do planów inwestycyjnych na kolejny rok podejmują radni z Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w Radomi - mówi Dębski. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych