Dla tych, którzy nie chcą być krzywdzeni, dla tych, którzy nie chcą krzywdzić i dla tych, którzy chcą pomóc jednym i drugim przeznaczona jest broszurka "Zatrzymaj przemoc - vademecum dla osób dotkniętych przemocą". Zawarte w niej są informacje o tym, czym jest przemoc w rodzinie i jakie niesie ze sobą konsekwencje, jak jej przeciwdziałać, jak reagować w sytuacjach przemocy, jakie prawa przysługują osobom dotkniętym przemocą, kto może pomóc i co mogą zrobić poszczególne instytucje wspierające wychodzenie z przemocy. Skróconą formą vademecum jest syllabus, czyli "wyjęty" z Vademecum wykaz instytucji i placówek szybkiej interwencji bądź wsparcia, użyteczny w sytuacji, gdy w sytuacji kryzysowej potrzebne jest pilne
dotarcie do ich danych teleadresowych.
Kolejna broszurka informacyjna to "Vademecum zdrowia psychicznego i jego zaburzeń - gdzie szukać pomocy". Znajdziemy tam podstawowe informacje o sygnałach alarmowych, na które warto zwrócić uwagę, bo mogą wskazywać na problemy psychiczne, o prawie obowiązującym w tym zakresie, a także o tym, na czyją i jakiego rodzaju pomoc możemy liczyć w razie potrzeby. Do vademecum, podobnie jak w przypadku poprzedniej broszurki, wydany został również odrębny syllabus.
Wszystkie informatory zostały udostępnione w Internecie za pośrednictwem strony www.radom.pl (patrz niżej). W formie tradycyjnej, papierowej można je znaleźć w Urzędzie Miejskim - w Biurze Obsługi Mieszkańca, w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga, a także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
W tej serii, w niedługim czasie Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej zamierza opracować jeszcze jeden informator, odnoszący się do różnego rodzaju uzależnień.