W środę strażnicy otrzymali pierwszego SMS-a: - W jednym z autobusów mężczyzna siedzący na tylnym siedzeniu spożywał alkohol. Otrzymaliśmy wiadomość tekstową, w której dokładnie opisany został mężczyzna. Ponadto podano wszystkie dane autobusu. Strażnicy pojechali na wskazany przystanek i wręczyli mężczyźnie mandat – mówił Piotr Stępień.
Kilku Czytelników pytało nas jednak czy podawanie numeru bocznego autobusu jest konieczne. – Nie zauważyłem, żeby taki znajdował się wewnątrz, z tyłu autobusu, a kiedy autobus jest przegubowy, a do tego zatłoczony może być trudno dotrzeć na przód, gdzie znajduje się numer – stwierdza Czytelnik.
- Nie stanie się nic złego, jeśli numer nie zostanie podany jednak to bardzo ułatwia nam podjęcie interwencji, zwłaszcza w sytuacji gdy na jednej linii jeździ kilka autobusów w dość krótkich odstępach czasu. Jeśli w pojeździe doszło do przestępstwa, a znajduje się on między przystankami, to najlepiej podać ten docelowy oraz kierunek, w którym jedzie autobus – wyjaśnia rzecznik.
Przypomnijmy, że w treści SMS-a powinny znaleźć się numer linii autobusowej, w której się znajdujemy, numer boczny autobusu (widnieje on również wewnątrz, na przodzie i na tyle pojazdu), przystanek, na którym się znajdujemy bądź do którego się zbliżamy; kierunek jazdy autobusu; zagrożenie, jakie zauważyliśmy. Wiadomość wysyłamy pod numer 604–345–986.