Obrady budziły szczególne zainteresowanie także z tej racji, że poczta pantoflowa donosiła o konflikcie w organizacji pomiędzy dotychczasowym przewodniczącym Jerzym Grosickim a przewodniczącymi i aktywem dwóch najliczniejszych kół kierowanych przez Eugeniusza Kopcińskiego i Grzegorza Skwarczyńskiego.Opowiadać się mieli oni za udziałem w obradach zjazdu wszystkich członków Stronnictwa, licząc widocznie, że w ten sposób doprowadzą do istotnych zmian w Zarządzie Miejskim PSL, w tym na stanowisku przewodniczącego. Odwołać się mieli do władz zwierzchnich, a ponieważ informacje płynące z Warszawy nie były po ich myśli, zaapelowali do członków swoich kół o nieuczestniczenie w obradach.
Jak było w rzeczywistości trudno orzec. W każdym bądź razie Eugeniusza Kopcińskiego i Grzegorza Skwarczyńskiego nie dojrzeliśmy wśród delegatów w trakcie otwarcia zjazdu przez dotychczasowego przewodniczącego Jerzego Grosickiego, który rozpoczął obrady po przybyciu na salę Adama Struzika – Prezesa Zarządu PSL Województwa Mazowieckiego. Wśród gości powitał też posła Mirosława Maliszewskiego i Aleksandra Kornatowskiego, zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W prezydium zjazdu zasiedli też radni sejmiku – Bożenna Pacholczak i Zbigniew Gołąbek oraz Stanisław Brzózka – dyrektor Biura Klubu Parlamentarnego PSL w Warszawie. Zjazd rozpoczął się tradycyjnym odśpiewaniem „Roty”. Jerzy Grosicki w sprawozdaniu nawiązał do 115 letnich tradycji ruchu ludowego, jego patriotyzmu i zdolności zawierania koalicji parlamentarnych, rządowych i samorządowych dla dobra Polski. Wymienił nazwiska przedstawicieli PSL tworzących z PiS koalicję w samorządzie Radomia oraz działaczy odznaczonych medalem Wincentego Witosa. Zaszczyt ten spotkał Tadeusza Balcerowskiego założyciela i wieloletniego prezesa RSP „Rolmlecz” oraz Włodzimierza Guzowskiego, obecnego dyrektora szpitala w Krychnowicach, który dziękował za to wyróżnienie. Medale Wincentego Witosa a następnie legitymacje członkowskie kilkunastu osobom wręczali – prezes PSL, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, poseł Mirosław Maliszewski i inni radomscy działacze PSL.
Po wręczeniu medali i legitymacji PSL nowo wstępującym członkom, delegaci przystąpili do merytorycznych obrad związanych z wyborczym charakterem Miejskiego Zjazdu PSL w Radomiu.
Ostatecznie delegaci na Miejski Zjazd Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radomiu w tajnym głosowaniu udzielili zdecydowanego poparcia Jerzemu Grosickiemu powierzając mu ponownie funkcję prezesa miejskiej organizacji. Po podliczeniu oddanych głosów okazało się, że na Jerzego Grosickiego głosowało 84 obecnych delegatów, a 10-ciu na jego kontrkandydata Krzysztofa Kaczmarskiego. Zjazd wybrał też skład 28. osobowego Miejskiego Zarządu PSL. Jego członkami z racji pełnionej funkcji radnego znaleźli się radni sejmiku województwa mazowieckiego – Bożenna Pacholczak i Zbigniew Gołąbek, radny do Rady Miejskiej w Radomiu, Włodzimierz Bojarski i wiceprezydent Radomia, Krzysztof Ferensztajn. Wymienieni zostali delegatami na Zjazd PSL Województwa Mazowieckiego. Dołączy do nich wywodzący się z Radomia Aleksander Kornatowski, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Uczestniczący w obradach Adam Struzik, w jednej osobie prezes ZW P:SL na Mazowszu i Marszałek Województwa Mazowieckiego, skoncentrował się na znaczeniu polityki społecznej w polityce PSL i samorządu terytorialnego. Jest ona bardzo ważna w Radomiu i na ziemi radomskiej, dotkniętych skutkami bezrobocia.
Miejski Zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radomiu wybierze teraz spośród siebie prezydium. Nowo wybrany prezes Jerzy Grosicki powiedział, że nastąpi to w najbliższy piątek.