Czwartek 28 listopada
Zdzisława, Lesława, Go¶cierada
RADOM aktualna pogoda

Na Politechnice Radomskiej wybiorą rektora. Dwóch kandydatów (aktualizacja, zdjęcia)

ts 2012-04-10 14:00:00

Już wkrótce na Politechnice Radomskiej zmieni się rektor, wybrani także zostaną nowi prorektorzy i dziekani. Dotychczasowy rektor, Mirosław Luft, sprawował swoją funkcję przed dwie kadencje i na kolejną startować już nie może. Rywalizacja o wolny po nim fotel rozegra się między dwoma kandydatami.
 

Janusz Kalotka (fot.GoldenLine) i Zbigniew Łukasik (fot. PR)

Na funkcję rektora na kadencję 2012 – 2016 zgłoszeni zostali dwaj kandydaci: dr hab. inż. Janusza Kalotka, profesor nadzwyczajny Politechniki Radomskiej oraz prof. dr hab. Inż. Zbigniew Stanisław Łukasik, profesor zwyczajny.

Prezentacja kandydatów odbędzie się 11 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00 w auli głównej Wydziału Ekonomicznego, same wybory zaś – dzień później w sali Senatu Politechniki Radomskiej również o godz. 12.00.

Wybory prorektorów zaplanowano na 26 kwietnia a dziekanów i prodziekanów na 10 maja.

A oto najważniejsze informacje o kandydatach:

JANUSZ KALOTKA urodził sie 2 marca 1951 roku w Warszawie. W roku 1974 ukończył studia na Wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.  Stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał w 1978 roku na Politechnice w Sankt-Petersburgu. W latach 1975 – 1979 był pracownikiem naukowym Instytutu Lotnictwa w Warszawie, by w 1979 roku zostać zatrudnionym w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu na stanowisku adiunkta. W roku 1988 uzyskał stopień  doktora habilitowanego nauk technicznych na Politechnice w Sankt-Petersburgu, a w roku 1994 został zatrudniony na stanowisku Docenta na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Z kolei w roku1996 Janusz Kalotka został profesorem nadzwyczajnego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Radomskiej. Od 15.10.2008 jest członkiem Sekcji Termodynamiki w ramach Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN. Reprezentowana dyscyplina naukowa: Mechanika (termodynamika, silniki spalinowe, budowa turbin, systemy energetyczne, technologie recyklingowe i ekologia środowiska w energetyce. Dorobek naukowo - badawczy Janusza Kalotki obejmuje ponad 79 publikacji naukowych w tym 1 monografia, 7 redakcji monografii, 2 rozprawy i 2 skrypty. Ponadto Janusz Kalotka był autorem i współautorem ponad 35 prac naukowo - badawczych.

ZBIGNIEW ŁUKASIK urodził się w 1952 r. Ukończył wyższe studia techniczne w zakresie automatyki i elektroradiotechniki okrętowej w Leningradzie obecnie Sankt Petersburg oraz wyższe studia ekonomiczne w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1981 roku w Politechnice Szczecińskiej. Stopień doktora habilitowanego w zakresie automatyki i technologii informatycznych uzyskał w 1998 roku w Akademii Nauk Ukrainy. Tytuł naukowy profesora otrzymał w maju 2008 r. Prof. Zbigniew Łukasik w radomskiej uczelni pracuje od 1982 roku. Od początku swojej pracy prowadził intensywną działalność naukowo - dydaktyczną i organizacyjną. Pełnił też wiele odpowiedzialnych funkcji: prodziekan Wydziału Transportu (1984 - 1986 i 1987 - 1993), dziekan Wydziału Transportu (1986 - 1987 i 2002 - 2008). W 1996 roku został wybrany przez senat uczelni na stanowisko prorektora ds. dydaktycznych i studenckich - I-go zastępcę rektora na lata 1996 - 1999. Funkcje tę pełnił także w kolejnej kadencji, tj. w latach 1999 - 2002. W roku 1998 został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Transportu w Politechnice Radomskiej, a od 2008 roku jest profesorem zwyczajnym. Prof. Zbigniew Łukasik kieruje Zakładem Automatyzacji Procesów (od 2000 r.) w Instytucie Automatyki i Telematyki. Dorobek naukowy Zbigniewa Łukasika zawarty jest w ponad 150 publikacjach. Są to artykuły naukowe publikowane w kraju i za granicą, monografie, skrypty, podręczniki oraz inne rozprawy i opracowania zwarte. Uczestniczył też w 12 projektach badawczych. Jest promotorem dwóch doktoratów oraz trzech rozpraw będących w przygotowaniu.

(inf. pochodzą ze strony Politechniki Radomskiej)

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych