Najważniejszą datą w kalendarzu będzie zapewne dla komitetów wyborczych termin rejestracji list kandydatów. Przy wyborach odbywających się 9 października ostatnim dniem rejestracji list poselskich i kandydatów na senatorów będzie 30 sierpnia. Komitety wyborcze z kolei można będzie rejestrować po publikacji prezydenta RP, czyli w pierwszej dekadzie sierpnia i od tego momentu będą one mogły zbierać podpisy na listach poparcia (lista do Sejmu musi zawierać 5000 podpisów wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym a zgłoszenie na senatora 2000 podpisów wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym). Termin rejestracji komitetów (w przypadku partii politycznych wystarczy zgłoszenie o zamiarze zgłoszenia kandydatów na posłów lub kandydatów na senatorów), tzn. koalicyjnego komitetu wyborczego lub komitetu wyborczego wyborców mija 20 sierpnia.
Do 9 września te komitety, które zgłosiły listy w więcej niż jednym okręgu wyborczym otrzymają numery list w drodze losowania. Do 18 września natomiast wójtowie, burmistrzowie (prezydenci miast) powołają obwodowe komisje wyborcze. Wcześniej, bo do 16 września pełnomocnicy komitetów będą mogli zgłaszać kandydatów do tych komisji.
W dniach 24 września – 07 października nastąpi nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych.
Do 4 października wyborcy przebywających czasowo na obszarze gminy lub wyborcy nigdzie niezamieszkali będą mogli składać wnioski o dopisanie do spisu wyborców. 7 października o godz. 24.00 rozpocznie się cisza wyborcza. 9 października odbędą się wybory. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godz. 7.00 – 21.00.