Spore pomieszczenie na pierwszym piętrze GS. Na ścianach wiszą plakaty z przedstawień Teatru Powszechnego i afisze z informacjami UM, choćby o Dniach Radomia. Na półkach znajdziemy Radomski Informator Kulturalny, folder wystawy IPN-u „Zaczęło się w Walterze”, ulotki z informacjami o bezpłatnym internecie dla radomian czy o spisie powszechnym (te wydał GUS). Ludzi, jak na lekarstwo – nie ma nikogo, kto udzielałby informacji, ale nie ma też odwiedzających. W czwartek rano zajrzały tam tylko dwie dziewczyny.
Nie wszyscy odwiedzający Galerię Słoneczną są z Radomia, dlatego w punkcie – bądź co bądź - informacji miejskiej spodziewalibyśmy się np. planu miasta. Bo co z tego, że warszawiak zobaczy w RIK-u, że w Muzeum im. Jacka Malczewskiego jest wystawa „Radomianie na starych fotografiach” i zdecyduje się ją obejrzeć, skoro nie wie, gdzie jest w Radomiu rynek? A gdyby ktoś chciał sprawdzić, jak daleko z GS jest do dworca PKP i jakimi ulicami ma iść? Przydałby się też schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej czy rozkłady pociągów odjeżdżających ze stacji Radom. A skoro w galerii robią zakupy nie tylko radomianie i skoro mamy tu punkt informacji miejskiej, może warto się przy okazji pochwalić – powiesić plakat z krótką historią miasta, wymienić najważniejsze zabytki czy ciekawe miejsca?
- To nie jest punkt informacji turystycznej, tylko punkt informacji kulturalnej. Ale, oczywiście, sugestie, które przekazują mieszkańcy, pozwolą nam go udoskonalić – mówi Ryszarda Kitowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego.