Od 8 czerwca internauci mogą zapoznać się z archiwalnymi dokumentami, czasopismami, afiszami i ulotkami odkrywającymi być może nieznane dotąd aspekty wydarzeń, które były ważnym elementem historii naszego miasta. Jest ich 333.
Wszystkie pochodzą ze zbiorów Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a powodem, dla którego akurat w tym czasie trafiły do szerszego grona odbiorców jest oczywiście 35. rocznica wydarzeń z 1976 r.
Korzystanie z kolekcji jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę
www.bc.mbpradom.pl/dlibra i po lewej stronie ekranu odnaleźć link z nawą kolekcji, tj. „Czerwiec 1976”, aby przeglądać jej zawartość. Można to robić wg listy, można wyszukać tylko wśród czasopism i gazet lub wśród dokumentów życia społecznego. Wszystkie te możliwości podpowiada menu z lewej strony ekranu. Naturalnie można także poprzez wyszukiwarkę odnaleźć konkretny dokument lub zespół dokumentów, jeśli tylko zna się jego tytuł lub słowa z tytułu. Np. poszukując informacji o strajku w Wyższej Szkole Inżynierskiej, trzeba wpisać słowa: WSI Radom.
Ale to nie koniec działań, którymi biblioteka chce uczcić 35. rocznicę Radomskiego Czerwca. Przygotowana została czwarta część bibliografii „Czerwiec ‘76”. Zestawienie rejestruje książki i artykuły z czasopism, które ukazały się w latach 2006-2011. Powstało na podstawie ogólnopolskich i regionalnych bibliografii: „Przewodnika Bibliograficznego”, „Bibliografii Zawartości Czasopism”, katalogu Czytelni Regionalnej MBP w Radomiu oraz bazy komputerowej bibliografii regionalnej województwa mazowieckiego. Bibliografia ukaże się w ciągu najbliższych kilku dni i będzie dostępna w sprzedaży, tak jak poprzednie trzy części, w bibliotece przy ul. Piłsudskiego 12.