Targi ITM w Poznaniu trwały od 29 maja do 1 czerwca. Grupa radomskich firm uczestniczących w realizowanym przez Urząd Miejski projekcie „Technika i nowoczesność-promocja gospodarcza Południowego Mazowsza” wystawiała się na targach wspólnie z miastem. Z kolei w Międzynarodowych targach w Hannoverze wzięło udział 10 przedsiębiorstw branży metalowej również w ramach projektu. - Nie był on prosty jednak najważniejsza była chęć współpracy przedsiębiorców i miasta. Doszło do konsolidacji branży metalowej, co jest bardzo ważne – powiedział wiceprezydent Krzysztof Ferensztajn.
Zaznaczył także, że przedsiębiorstwa zorientowały się, że razem są w stanie stworzyć o wiele ciekawszą i bogatszą ofertę niż osobno. Stwierdził, że miasto jest w pełni otwarte na konsolidację innych branż i przedsiębiorstw.
Z targami czy innymi imprezami mocno związane jest szkolnictwo zawodowe. Większość z nas odczuwa brak wyspecjalizowanej kadry pracowniczej. Będziemy przymuszać władze miasta do kontynuowania projektu „Technika i nowoczesność-promocja gospodarcza Południowego Mazowsza” - mówił Jarosław Chmielewski, przedstawiciel firm branży metalowej.
Zapytany, czy podczas targów udało się podpisać kontrakty, stwierdził, że w targach uczestniczy się po to, aby zawrzeć znajomości i zaprezentować się. - Z tego co wiem, niedawno podpisano jeden kontrakt. Konkretne zlecenia staną się dla nas priorytetem w późniejszym czasie – powiedział Chmielewski.
Dobra praktyka miasta i przedsiębiorstw
Ostatnimi czasy Radom zaprezentował się podczas Międzynarodowych Targów w Hannoverze oraz targów ITM Poznań. - Współpraca miasta i przedsiębiorstw to naprawdę dobra praktyka – podkreślał prezydent Andrzej Kosztowniak.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu