- W tym roku do dyspozycji kandydatów oddajemy nowy system rekrutacji przygotowany i wdrożony dzięki realizowanemu projektowi "e-Politechnika - elektroniczna platforma komunkacji Politechniki Radomskiej ze społecznością regionu", ktory finansowany jest ze środków Unii Europejskiej - poinformowała Aneta Mirosz, rzecznik Politechniki Radomskiej.
Oferta uczelni jest szeroka. kandydaci do wyboru mają 27 kierunków, począwszy od kierunków humanistycznych: filologia angielska i pedagogika, poprzez kierunki medyczne czyli pielęgniarstwo i fizjoterapia. Studenci mają także do wyboru kierunki artystyczne: architektura wnętrz, wzornictwo, malarstwo, grafika oraz kierunki inżynierskie: transport, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, technologia chemiczna czy towaroznawstwo.
- Wśród nowych kierunków oferowanych kandydatom pojawiła się logistyka, studia I stopnia, filologia angielska na stopniu magisterskim oraz pielęgniarstwo II stopnia. W ofercie dydaktycznej naszej uczelni nie zabraknie także ubiegłorocznych nowości: specjalizacji dziennikarstwo i komunikacja biznesowa na kierunku filologia polska, specjalności technologia środków chemicznych, analityka techniczna i przemysłowa oraz technologia leków na kierunku technologii chemicznej. Pamiętajmy także że od 2011 roku uczelnia ma prawo kształcić studentów na kierunku administracji w stopniu magisterskim - wyjaśnia Aneta Mirosz.
W swojej ofercie uczelnia posiada także możliwośc kształcenia na studiach III stopnia na kierunkach: budowa i eksploatacja maszyn, mechanika, elektrotechnika, transport.
Po raz ostatni prowadzony jest nabór do Kolegium Licencjackiego im. Marii Curie-Skłodowskiej. Kierunki jakie proponuje uczelnia to: historia ze specjalnością zarządzania dziedzictwem narodowym i kulturą historyczną lub ze specjalnością nauczycielską: historia z wiedzą o społeczeństwie. Studenci mogą wybrać również filologię polską ze specjalnością redaktorsko medialną. Trzecim proponowanym kierunkiem jest kulturoznawstwo z dwma specjalizacjami do wyboru: dziedzictwo kulturowe i animacja sztuki oraz specjalizacja antropologiczno-folklorystyczna. Ostatnim kierunkiem jest socjologia, bez specjalizacji.
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych proponuje nauczanie języka angielskiego ze specjalizacją nauczycielską. Opiekę nad tym kierunkiem sprawuje Uniwersytet Warszawski. Uczelnia proponuje także studia na kierunku j. niemiecki.