Przed kilkoma dniami w lokalnych mediach pojawiła się wiadomość, że prokuratura generalna wycofuje się ze swoich planów z projektu budowo Pałacu Sprawiedliwości na osiedlu Obozisko. Na tej podstawie dwójka radomskich parlamentarzystów PO, Ewa Kopacz i Radosław Witkowski złożyli do ministerstwa sprawiedliwości interpelację, pytając o przyszłość inwestycji. Marcin Giedrojć, szef gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości napisał w odpowiedzi:
Wielce szanowni Państwo Posłowie,
W związku z zawartym w Państwa piśmie pytaniem, na bazie niepokojących doniesień od lokalnej społeczności, czy realizacja zadania „Budowa budynku Sądu Rejonowego w Radomiu, Prokuratury Radom-Zachód oraz Prokuratury Radom-Wschód przy ul. Warszawskiej i Parkowej” (dalej zadanie inwestycyjne w Radomiu) jest zagrożona, uprzejmie wyjaśniam, że nic takiego nie ma miejsca. Poniżej szczegółowe informacje w tej sprawie.
W dniu 23 maja br. Prokurator Generalny poinformował Ministra Sprawiedliwości, że ze względu na ograniczenia finansowe, jest zmuszony do wycofania się z wcześniejszych deklaracji o współudziale w realizacji wspólnej inwestycji w Radomiu. Powyższa deklaracja oznacza, że budynek zostanie zrealizowany wyłącznie na potrzeby sądownictwa. W tej sytuacji konieczna jest aktualizacja dokumentacji projektowej, która zgodnie z deklaracją inwestora może potrwać ok. 3 miesiące i spowoduje przesunięcie terminu rozpoczęcia realizacji zadania.
Jednocześnie, rozumiejąc trudną sytuację prokuratur radomskich, Minister Sprawiedliwości zaproponował Prokuratorowi Generalnemu przekazanie po zakończeniu inwestycji budynku Sądu usytuowanego przy ul Struga 63 na potrzeby prokuratury.
Prokurator Generalny propozycję przyjął.
Chciałbym wyrazić w imieniu Pana Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego uznanie dla Państwa za zaangażowanie w sprawę tej jakże ważnej inwestycji. Minister podziela Państwa ocenę, że jest to inwestycja konieczna i od dawna oczekiwana nie tylko dla mieszkańców Radomia ale dla sprawnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Właściwa baza lokalowa wpłynie niewątpliwie na usprawnienie i przyśpieszenie działalności sądu w tym prowadzonych postępowań sądowych. Dlatego też, mimo skromnych środków budżetowych, podjęta został decyzja o realizacji inwestycji w Radomiu. Jestem głęboko przekonany, że dzięki wsparciu również z Państwa strony przebiegać ona będzie bez zakłóceń.