Ankieta została rozesłana do uczestników projektu w pierwszej połowie maja. Informacje pozyskane dzięki niej pomogą w zorganizowaniu przewidzianych w projekcie szkoleń dla uczestników z zakresu obsługi łącza internetowego, podstaw komunikacji elektronicznej, obsługi komputera oraz podstawowego oprogramowania. Konieczna jest, na przykład, informacja o tym, czy uczestnik projektu, będący osobą niepełnosprawną, ma problemy z poruszaniem się i wyjściem na zewnątrz.
Wraz z ankietami uczestnicy, u których dokonano zmiany grupy zakwalifikowania, otrzymali informację o przesunięciu oraz oświadczenie potwierdzające uczestnictwo w grupie zaszeregowania (do uzupełnienia).
Wypełnione ankiety oraz podpisane oświadczenie należy dostarczyć do UM do 8 czerwca.
Brak złożenia ankiety jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w projekcie. Na zwolnione w ten sposób miejsca zostaną przesunięte osoby z „Grupy Rezerwowej”, która na ten moment liczy 136 wnioskodawców.
Przypomnijmy: chodzi o projekt, którego głównym celem jest zapewnienie dostępu do Internetu dla 1500 gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta Radomia, zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Z tej liczby 500 gospodarstw domowych zostanie wyposażonych w sprzęt komputerowy z uwzględnieniem specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt realizuje Gmina Miasta Radomia z pomocą dofinansowania unijnego.
Przyłącze internetowe lub komputer z dostępem do Internetu zostaną uczestnikom udostępnione bezpłatnie po wybudowaniu sieci, tworzonej specjalnie w tym celu. Inwestycja taka zaś musi być realizowana w trybie zamówienia publicznego, czyli przetargu, który jest przygotowywany przez Urząd Miejski.
Po zakończeniu projektu konieczne jest utrzymanie jego rezultatów przez okres 5 lat. Oznacza to, że uczestniczące w projekcie gospodarstwa domowe otrzymają bezpłatny dostęp do Internetu przez okres trwania projektu oraz 5 lat od czasu jego zakończenia.
Dane o projekcie:
Wartość: 10 149 100 zł
dofinansowanie: 8 626 735
realizacja: 2010-2013
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
8 Oś Priorytetowa: Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.