Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Spotkajmy się na Żeromskiego. Plan koncertów

kaja, radom.pl 2012-06-21 09:02:00

Od 1 lipca do 26 sierpnia potrwa tegoroczny cykl koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego 2012”. W tym czasie radomianie będą mieli okazję przyjść na dziewięć koncertów ze znanymi i uznanymi artystami z Polski reprezentującymi różne style muzyczne.  

Wystąpią Carpe Diem i Szymon Wydra, Raggafaya, Gang Olsena, De Nuevo, Alosza Awdiejew, Boba Jazz Band, Jan Trebunia-Tutka, Kapela Podwórkowa Halniacy i Fakiry oraz TSA. Koncerty będą odbywały się w każdą kolejną niedzielę miesiąca o godz. 19:00 na scenie obok „Łaźni” na ul. Żeromskiego.

Oto jakie atrakcje czekają na nas w poszczególne niedziele wakacji:

1 lipca 2012 r.
Carpe Diem i Szymon Wydra

Zespół Carpe Diem i Szymon Wydra to obok zespołu IRA najbardziej rozpoznawalna wywodząca się z Radomia pop rockowa grupa muzyczna w Polsce. Przeboje takie jak Życie jak poemat, Teraz wiem i Pozwól mi lepszym być zna z pewnością większość radomian, szczególnie młodego pokolenia. Najbardziej rozpoznawalną postacią w zespole jest Szymon Wydra – wokalista, który występem w programie Idol wypromował Carpe Diem w kraju. Zespół istnieje od 1992 roku, od tego czasu wydał cztery albumy i 15 singli.

8 lipca 2012
Raggafaya

Raggafaya to zespół łączący takie gatunki muzyczne jak reggae, ragga, dancehall, ska, rocka i hip hop. Istnieje od 2004 roku. Od tego czasu zdobył kilka ważnych nagród na festiwalach reggae. Popularność zespołu znacznie wzrosła po udziale w drugiej edycji programu telewizji Polsat Must Be The Music - Tylko Muzyka, gdzie Raggafaya dotarła do finału. Zespół do tej pory wydał pięć płyt.

15 lipca 2012 r.
Gang Olsena

Gang Olsena to polski rhythmandbluesowy zespół muzyczny istniejący od 1988 roku. Występował z sukcesami na wielu festiwalach m.in. Rawa Blues, w Jarocinie, na Rock Noc w Opolu oraz na przystanku Woodstock. Zespół wzoruje się na muzyce Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues'a. Bezprecedensowa formuła koncertów, bigbandowy skład zespołu (od 8 do 13 muzyków) oraz emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie.

22 lipca 2012 r.
De Nuevo

De Nuevo - to sześć serc, które biją w jednym rytmie. To spotkanie osób, których pasja, temperament oraz doświadczenie gwarantują niezapomniane doznania. To podróż muzyczna na gorące południe Europy i Ameryki. To 90 minut mieszanki hiszpańskich elementów melodycznych i kubańskich wpływów rytmicznych. W repertuarze De Nuevo znaleźć można przeboje Santany, Gipsy Kings, Martires Del Compas czy Davida Bisbala, takie jak Bamboleo, Buleria, Oye Como Va, Si Tu Me Quieres oraz wiele innych.


29 lipca 2012 r.
Alosza Awdiejew

Alosza Awdiejew - człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Był związany z Piwnicą Pod Baranami. Jego repertuar to romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie. Jest również związany z jazzem, grywał z zespołami jazzowymi jako pianista. Od 1990 roku występuje z trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem. Zespół powstał w roku 2007. Od tamtej pory zagrał ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. De Nuevo na swoim koncie ma również występ w półfinale programu Must Be The Music - Tylko Muzyka oraz udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów w telewizji Polsat, gdzie na jednej scenie wspólnie z największymi gwiazdami polskiej estrady zagrał przed ponad 100 tyś. publicznością zgromadzoną na pl. Konstytucji w Warszawie.

5 sierpnia 2012 r.
Boba Jazz Band

Boba Jazz Band brał udział w najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie grając z wybitnymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, który w 1986 roku otrzymał z rąk prezydenta Reagana dyplom za krzewienie kultury amerykańskiej. Boba Jazz Band brał udział w wielu programach telewizyjnych. W 2005 roku zespół zagrał przed 300-tyś. publicznością na Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento, po którym zostali zaproszeni na spotkanie przez Gubernatora Stanu Kalifornia – Arnolda Schwarzeneggera. W 2008 roku Boba Jazz Band dostał nagrodę Miasta Krakowa z dziedzinie kultury. Boba Jazz Band gra jazz tradycyjny nie unikając muzyki rozrywkowej. Inspiracje czerpie m.in. z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów i tańców latynoamerykańskich. Zespół nagrał do tej pory 9 płyt.

12 sierpnia 2012 r.
Jan Trebunia Tutka

Góry w moim sercu, z gór tych rzeka płynie,
dzięki niej się rozprzestrzenia życie na dolinie.
Śpiewa w utworze Góry w sercu Jan Trebunia Tutka. Podobnych klimatów można się spodziewać podczas całego radomskiego koncertu. Jak można przeczytać na stronie „Trójki” Polskiego Radia Jak Trebunia Tutka swoim głosem mógłby wywołać lawinę. Radomianie będą mogli podczas koncertu posłuchać utworów z płyty Góry w sercu, która powstała z inspiracji Mirosława Kowalika (basisty zespołu Raz Dwa Trzy, producenta muzycznego, kompozytora, autora tekstów). Teksty, które napisał, okazały się spójne z filozofią górali i zostały przełożone na gwarę góralską przez Jana Trebunię - Tutkę i Annę Trebunię – Wyrostek. Płyta Góry w sercu uzyskała nominację do muzycznej nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/Word Music.

19 sierpnia 2012 r.
Koncert kapel podwórkowych: Halniacy i Fakiry

Radomska Kapela Podwórkowa Halniacy istnieje od września 1972 roku. Od blisko 40 lat kapela gra i śpiewa własny oryginalny repertuar poruszający problemy dawnego i współczesnego Radomia, a także treści bliskie sercu każdego słuchacza. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom wykonawczy zdobywając uznanie dające jej miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.

Kapela Podwórkowa Fakiry powstała w 1976 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas pierwszego występu przypadkowo użyta przez konferansjera nazwa „Fakiry” pozostała do dzisiaj. Kapela dość szybko wytworzyła charakterystyczny styl opierając się głównie na własnej twórczości. Repertuar stanowią piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek, przywar i uroków życia. Stylistycznie nawiązują do muzyki folkloru miejskiego. Uzupełnieniem są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej. „Fakiry” były nagradzane na wielu przeglądach i festiwalach. Wielokrotnie występowali w programach telewizyjnych.

26 sierpnia 2012 r.
TSA

TSA to zespół legenda. Na scenie od 1979 roku. Gra muzykę rockową, zaliczany jest jednocześnie do prekursorów heavy metalu w Polsce. Zespół inspirował się muzyką AC/DC i LED Zeppelin. W 1981 roku TSA wygrało festiwal w Jarocinie. Początek lat 80-tych to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku muzycznym - grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię wśród publiczności. W okresie tym sprzedano około miliona egzemplarzy ich płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. Zespół koncertował na całym świecie. W latach 1987 - 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Tytułową rolę zagrał Marek Piekarczyk. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych