Stypendium dla radomskich twórców jest przyznawane na okres 5 lat artystom posiadającym już dorobek artystyczny. Ma służyć realizacji określonego projektu artystycznego, opisanego przez twórcę ubiegającego się o jego przyznanie.
Wnioski stypendialne powinny być dostarczone do siedziby Spółki "Rewitalizacja" do 29 sierpnia. Szczegółowe informacje - w załączniku.
Budynek przy ul. Rwańskiej 7 na blisko 700 metrach kwadratowych mieści lokale użytkowe, biurowe, gastronomiczne, a na poddaszu utworzone zostały pracownie artystyczne. Im właśnie zawdzięcza swą popularną nazwę: kamienica artystyczna.
Kamienica została wyremontowana w 2008 roku przez spółkę Rewitalizacja. Całkowity koszt prac wyniósł 3.480.000 zł netto, z czego blisko 426 000 zł wyniosło dofinansowanie pozyskane ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, przeznaczonego na zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
* * *
OGŁOSZENIE O NABORZE
WNIOSKÓW O PRZYZNANIE JEDNEGO RZECZOWEGO STYPENDIUM ARTYSTYCZNEGO – PRACOWNI DO PRACY TWÓRCZEJ
Zapraszamy do składania wniosków twórców w różnych dziedzinach sztuki (np. malarstwo, muzyka, literatura, rzeźba i innych)
W związku z podjęciem w dniu 08 sierpnia 2011r. Uchwały nr 7/2011 Kapituła ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium artystycznego – pracowni do pracy twórczej.
Ważne informacje:
1. W ramach realizacji projektu „Zaprojektowanie i remont wraz ze zmianą sposobu użytkowania – Kamienicy Artystycznej położonej w Radomiu przy ulicy Rwańskiej 7” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa ustanawia się stypendia rzeczowe nieodpłatnego użyczenia na okres do 5 lat pracowni do pracy twórczej w Kamienicy Artystycznej w Radomiu przy ulicy Rwańskiej 7.
2. Twórcy mieszkający i tworzący w Radomiu (przez większość czasu – zastrzeżenie to nie wyklucza wyjazdów w poszukiwaniu inspiracji do pracy) w różnych dziedzinach sztuki (m.in. sztuki plastyczne, muzyka, literatura) mogą ubiegać się o przyznanie stypendium. Stypendium jest przyznawane na wniosek zainteresowanego twórcy.
3. Stypendium ma charakter okresowy (do 5 lat) i indywidualny, jest przyznawane indywidualnym twórcom posiadającym już dorobek artystyczny, który można przedstawić w formie zbioru prac/publikacji/nagrań.
4. Celem stypendium jest zapewnienie warunków do pracy twórczej. Stypendium przyznawane będzie na określony projekt artystyczny, zdefiniowany i opisany przez twórcę ubiegającego się o jego przyznanie.
5. Warunki korzystania ze stypendium rzeczowego określone będą w umowie cywilno-prawnej zawartej pomiędzy stypendystą a „Rewitalizacja” Sp. z o.o.
6. Informacje o przyznanych stypendiach zostaną podane do publicznej wiadomości.
7. Stypendyści po zakończeniu okresu stypendialnego zobowiązani są do złożenia sprawozdania z realizacji zadania, na które zostało przyznane stypendium.
8. Wniosek o przyznanie stypendium składa wnioskodawca zgodnie z wytycznymi podanego poniżej formularza.
Formularz wniosku o przyznanie stypendium artystycznego:
1/ Krótkie podanie o stypendium.
2/ Dane osobowe (data i miejsce urodzenia, adres, telefon, e-mail, miejsce pracy, stanowisko, wykształcenie – w załączeniu kopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej).
3/ Informacja o uprawianej dziedzinie sztuki.
4/ Życiorys i dorobek artystyczny (wystawy, nagrody, publikacje z podaniem objętości, koncerty, nagrania, itp.).
5/ Dwa listy polecające od osób, które posiadają wiedzę, pozwalającą na ocenę osiągnięć i predyspozycji w uprawianej dziedzinie sztuki.
6/ Program i harmonogram pracy (zamierzeń twórczych) podczas pobierania stypendium, opis celu, któremu ma służyć stypendium, charakterystyka, termin realizacji przedsięwzięcia i opis dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej.
7/ Dokumentację, np. katalogi wystaw indywidualnych ( z katalogów zbiorowych jedynie kolorowe kopie stron artysty), reprodukcje prac, recenzje, opinie, kserokopie wybranych utworów, itp.; dokumentacja może zawierać maksymalnie 20 stron przykładów twórczości artystycznej z ostatniego okresu.
8/ Przyznane do tej pory stypendia (rodzaj, rok).
9/ Oświadczenie wnioskodawcy, że przedstawione informacje są prawdziwe, jak również prace i dzieła są jego autorstwa.
10/ Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.
Wnioski stypendialne (wraz z dokumentacją) powinny być dostarczone przez wnioskodawcę do siedziby Spółki „Rewitalizacja” Sp. z o.o., Radom, ul. Mała 3, w zamkniętej kopercie/teczce z dopiskiem „Stypendium twórcze”, w terminie do 29 sierpnia 2011 roku do godz. 15.00.