9 V, godz. 12.00, 18.00 „Żelazna Dama”, reż. Phyllida Lloyd, Francja/ Wlk. Brytania 2011 (105 min.) Głośny film o Margaret Thatcher z wielką, oscarową rolą Meryl Streep. Wbrew pozorom nie jest to jednak ani klasyczny film biograficzny, ani dramat polityczny, tylko intymny portret kobiety, która swoją wytrwałością przebiła się przez twardą skorupę patriarchalnych konwenansów politycznych Anglii II połowy XX wieku. Trzeba znać.
16 V, godz. 12.00, 18.00 „Elena”, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2011 (109 min.)
Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. On – bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo; ona – uległa i opiekuńcza pielęgniarka, którą pewnego razu poznał w szpitalu. Ich wzajemne relacje to swoisty układ. Władimir ma pieniądze, Elena zapewnia mu opiekę. Sytuacja przyjmuje nieoczekiwany obrót, gdy Władimir trafia do szpitala i dowiaduje się, że jego dni są policzone. W perspektywie utraty spadku, który mąż chce przekazać dzieciom z pierwszego małżeństwa, Elena z poddanej żony nagle przeistacza się w zdeterminowaną, zdolną do wszystkiego kobietę.
Najnowszy, obsypany deszczem nagród, film Andrieja Zwiagincewa, autora m in. „Powrotu” i „Wygnania”.
23 V, godz. 12.00, 18.00 „Sceny z życia małżeńskiego”, reż. Ingmar Bergman, Szwecja 1973 (167 min.) Głównymi bohaterami filmu są Marianna i Johan, para od 10 lat. Kiedy rozpada się związek ich bardzo bliskich przyjaciół, pomiędzy małżonkami ujawniają się od dawna tłumione konflikty.
Głośny, wielki film Bergmana o związkach uczuciowych. Liv Ullmann, Erland Josephson i Gunnel Lindblom w wybitnych kreacjach.
Obraz wyświetlamy w ramach IV Radomskiego Festiwalu Filozofii „Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego. Bergman był jednym z ulubionych twórców filmowych pochodzącego z Radomia wybitnego filozofa.
30 V godz. 12.00, 18.00 „Zakochany Goethe”, reż. Phillipp Stölzl, Niemcy 2011 (100 min.)
Historia miłości wielkiego romantyka Johanna Wolfganga Goethego, która zainspirowała go do napisania „Cierpień młodego Wertera”. Młody pisarz, na polecenie ojca, wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie i znajduje... miłość.
Kolejna udana (po choćby Szekspirze i Molierze) „wersja” miłosnych perypetii, których bohaterami są klasycy literatury. Eleganckie i niebanalne kino kostiumowe.
Bilety (12 PLN) i karnety (45 PLN) – do nabycia w „Resursie” (karnety codziennie do godz. 14.30, bilety przed projekcją). Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia.
KDF na miesiąc maj
Oto repertuar Kina Dobrego Filmu na miesiąc maj.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu