Środa 5 luty
Agaty, Adelajdy, Justyniana
RADOM aktualna pogoda

Bezpłatne in vitro pomaga spełniać marzenia o ciążyv

Artykuł sponsorowany 2025-02-05 16:54:00

Pary borykające się z niepłodnością zyskały realną pomoc w dążeniu do rodzicielstwa. Rządowy program finansowania in vitro cieszy się dużym zainteresowaniem, a kolejne pary oczekują już dziecka. Program refundacji in vitro realizowany jest w wybranych ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji. Wśród nich są placówki Kliniki Bocian, które znajdują się w różnych częściach kraju, w tym w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz w Warszawie. Dzięki temu pacjenci z całej Polski, także z mniejszych miast i wsi mają łatwy dostęp do leczenia, co czyni program dostępnym i wygodnym dla szerokiego grona par.

Co obejmuje program in vitro?

Rządowy program refundacji in vitro zapewnia kompleksowe finansowanie całej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. W ramach tego programu refundowane są nie tylko kwalifikacje par oraz obowiązkowe badania, ale także wszystkie kluczowe etapy procedury in vitro, niezbędne do jej skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia. Środki przyznane w ramach ogólnopolskiego programu in vitro pokrywają m.in. punkcję jajnikowych, przygotowanie plemników do zapłodnienia, zapłodnienie in vitro wraz z procedurami embriologicznymi, transfer oraz kriotransfer zarodków, a także mrożenie niewykorzystanych zarodków, które zachowują potencjał rozwojowy. Warto również wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie programu, którym jest możliwość zabezpieczenia płodności w przypadku pacjentów onkologicznych.

Kto kwalifikuje się do programu in vitro?

Pary nie muszą obawiać się procesu kwalifikacji. Przebiega on sprawnie, jeżeli para ma wskazania do in vitro dosyć szybko może podejść do procedury. Do programu mogą przystąpić pary ze stwierdzoną bezwzględną niepłodnością lub nieskutecznie leczoną niepłodnością w ciągu 12 miesięcy przed zgłoszeniem do programu. Muszą przy tym spełniać kryteria wiekowe - kobiety do 42 lat jeżeli korzystają z własnych komórek rozrodczych lub dawstwa nasienia, przy dawstwie oocytów i zarodków do 45 lat. Z kolei mężczyźni do 55 lat. Program przeznaczony jest dla małżeństw a także par pozostających we wspólnym pożyciu. Wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne i opinia psychologa przy dawstwie gamet lub zarodków. Warto przy tym wspomnieć, że program obejmuje też pary z zamrożonymi wcześniej zarodkami, a także posiadającymi już dzieci.

Gdzie skorzystać z rządowego programu in vitro w Warszawie?

W stolicy rządowa refundacja in vitro jest realizowana chociażby w Klinice Bocian w Warszawie, która mieści się przy ul. Stawki 2a. Placówka ta oferuje nowoczesne podejście do leczenia niepłodności korzystając z zaawansowanych technologii i współpracując z doświadczonym zespołem specjalistów. Dzięki dogodnej lokalizacji klinika jest łatwo dostępna zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i okolicznych miejscowości. Szczegółowe informacje o warunkach i procedurach można uzyskać, kontaktując się telefonicznie bezpośrednio z placówką: +48 22 300 50 90. Więcej informacji o refundacji in vitro można dowiedzieć się też na dedykowanej stronie internetowej Kliniki Bocian pod adresem: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych