Mam nadzieję, że zapowiadana przebudowa fontann wreszcie ruszy. W mojej opinii rokrocznie powinniśmy inwestować konketne kwoty w poprawę atrakcyjności śródmieścia Radomia. I nie mam tu na myśli asaltowania ulic. Lista miejsc, którymi należy się zająć jest długa. Staranne zajęcie się tymi miejscami daje możliwośc stworzenia przestrzeni przyjaznej człowiekowi, kreującej tetnące życiem centrum z prawdziwego zdarzenia. W mojej opinii przebudowa placu z fontannami to jeden z kroków we właściwym kierunku - pisze Radomir Jasiński.
Przyznaję, że drażnią mnie pojawiające się tu i ówdzie głosy: "budujmy lepiej drogi". Dobrze, budujmy! Nigdy nie byłem i nie jestem przeciwnikiem modernizowania infrastruktury komunikacyjnej miasta szczególnie, że jej stan nadal mocno odbiega od tego, co być powinno. Przebudowa dróg nie może być jednak jedynym liczącym się punktem miejskiego budżetu. Budżet ten powinien równoważyć nakłady na różne sfery życia: instytucje kultury i sztuki, edukację, środowisko, służbę zdrowia etc. W ostatnim czasie wahadło wydatków i tak za bardzo wychyliło się w kierunku zmasowanego i nie zawsze przemyślanego drogownictwa. Przywołam tu choćby przypadek ul. Mieszka I, która na ten moment jest nam potrzebna równie bardzo co dziura w wiadukcie nad aleją Grzecznarowskiego. Niestety radosne drogownictwo rozwineło się kosztem miastotwórczych przedsięwzięć mogących popchnąć Radom naprzód jak park technologiczny czy filharmonia. Czas powiedzieć dość i zacząć rozumniej wydawać pieniądze - kończy swoj wpis Radomir Jasiński*.
* dr inż Radomir Jasiński - Adiunkt w Zakładzie Chemii Organicznej Politechniki Krakowskiej. Pracę doktorską dotyczącą mechanistycznych aspektów reakcji [2+3] cykloaddycji nitroalkenów z nitronami obronił z wyróżnieniem w 2004 r. na Politechnice Krakowskiej. Jego zainteresowania naukowe związane są z peri- regio- i stereoselektywnością reakcji cykloaddycji, mechanizmami reakcji pericyklicznych, prognozowaniem reakcji chemicznych przy wykorzystaniu metod stosowanej chemii kwantowej oraz syntezą heterocykli o potencjalnej aktywności biologicznej. Jego dorobek liczy 49 publikacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Radomskiego Towarzystwa Naukowego (dane ze strony www.chemia.pk.edu.pl ).
Zapraszamy do udziału w dyskusji także innych Czytelników.
Źródło: www.radomir.blox.pl