W marcu zmarł w szpitalu w Radomiu biskup Edward Materski. Miał 89 lat. W 1968 roku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej, a w 1981 roku biskupem sandomierskim. 4 czerwca 1991 roku gościł w Radomiu Jana Pawła II. Po reorganizacji diecezji polskich w 1992 roku został pierwszym biskupem diecezji radomskiej. Otrzymał godności Honorowego Obywatela Radomia, Skarżyska Kamiennej i Chmielnika. To z Jego inicjatywy zbudowane zostało radomskie seminarium, założył też tygodnik diecezjalny "AVE" i drukarnię, a w 1993 roku utworzył radio diecezjalne. Od 1999 roku był biskupem seniorem diecezji radomskiej. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Był również przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski do spraw Wychowania Katolickiego, komisji do spraw Powołań i członkiem komisji do spraw KUL.
W maju odbył się pogrzeb pułkownika Władysława Owczarka „Buli”, ostatniego z grupy młodzieży wiejskiej ówczesnego powiatu iłżeckiego, którzy założyli oddział partyzancki, zalążek późniejszego liczącego prawie tysiąc partyzantów Zgrupowania Batalionów Chłopskich „Ośka”. Władysław Owczarek zmarł w wieku 94 lat.
Czerwiec to miesiąc śmierci Andrzeja Minajewa, znanego radomskiego artysty malarza Był laureatem wielu nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów oraz galerii w kraju i za granicą, jak również kolekcjonerów. Andrzej Minajew wiele swoich prac poświęcił rodzinnemu miastu i Ziemi Radomskiej. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał 65 lat.
W lipcu pożegnaliśmy księdza biskupa Stefana Siczka, biskupa pomocniczego diecezji radomskiej, który rok wcześniej obchodził 50-lecie kapłaństwa. Ksiądz biskup Siczek święcenia kapłańskie przyjął w 1961 roku. W marcu 1992 roku został mianowany biskupem pomocniczym nowo utworzonej diecezji radomskiej oraz biskupem tytularnym Dagno. Sakrę biskupią przyjął 11 kwietnia tego samego roku. Był administratorem diecezji radomskiej i wykładowcą Instytutu Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu. Miał 75 lat.
We wrześniu pożegnaliśmy nestora radomskiej sceny, aktora i reżysera Jerzego Wasiuczyńskiego. Miał 82 lata. Jako aktor i reżyser był związany z radomskim teatrem od 1979 r. Zagrał w ponad 60 przedstawieniach, wyreżyserował ponad 30. W swoim dorobku miał także role filmowe, m.in. w: "Janosiku", "Oku proroka", "Wodzireju", "07, zgłoś się" czy "Rycerzach i rabusiach".
Także we wrześniu odszedł Adam Borczuch, wieloletni działacz sportowy i prezes Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start". Miał 68 lat, Oprócz działalności w RSSiRON Start Adam Borczuch był też członkiem zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych. Jako działacz i trener miał znaczny udział w sukcesach niepełnosprawnych sportowców na paraolimpiadach, mistrzostwach świata i Europy oraz w zawodach mistrzowskich rangi krajowej.
W październiku zmarł w Genewie w wieku 99 lat Edward Kossoy - radomianin, prawnik, publicysta, filantrop, obrońca w sprawach sądowych ofiar nazizmu, wielki przyjaciel i mecenas Muzeum im. Jacka Malczewskiego.
W tym samym miesiącu odeszła w wieku 62 lat Grażyna Kłodnicka, aktorka teatrów lubelskiego i radomskiego, była dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Zmarła w swoim domu w Ostrowcu.
Także w tym miesiącu zmarł w wieku 80 lat Włodzimierz "Wowo" Bielicki, współtwórca kabaretu Bim-Bom, scenograf, aktor i reżyser, który pracował w radomskim teatrze oraz współpracował z Muzeum Jacka Malczewskiego.
W minioną środę odbył się pogrzeb wieloletniego instruktora radomskiego hufca ZHP - Druha Mirosława Mazurkiewicza . Do harcerstwa wstąpił jeszcze przed wojną, jako trzynastolatek i zajmował się nim do końca życia. Wydał trzy tomy wspomnień o radomskim harcerstwie: „Jeszcze nie zagasły ogniska: gawędy o harcerstwie Chorągwi Radomskiej ”, „W blasku harcerskich ognisk: opowieść o dziejach harcerstwa ” oraz „Przy dogasającym ognisku..”. Miał 87 lat.
Pamiętajmy o Nich...