Wśród najważniejszych wydarzeń 2024 roku prezydent wymienia rozpoczęcie budowy nowego żłobka na 220 miejsc oraz bloku z mieszkaniami na wynajem na Michałowie, rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, rozpoczęcie przebudowy ulicy Wolanowskiej, budowę wschodniej i zachodniej trybuny na stadionie przy ulicy Struga, uruchomienie programu Miasto Przyjaznych Zmian, zakończenie trzeciego etapu modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej oraz podpisanie umowy na 192 miliony złotych, które trafią do Radomia w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”. Ważne kontynuowane inwestycje, jakie były realizowane w minionym roku, to budowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ulicy Żeromskiego oraz budowa trasy N-S. Oba zadania zostaną zakończone w tym roku.
Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska zwraca uwagę m.in. na program „Miasto Przyjaznych Zmian”, który zakłada realizację często drobnych, ale ważnych dla mieszkańców inwestycji takich jak np. utwardzanie ulic, budowa chodników czy montaż oświetlenia. – W zeszłym roku zabezpieczyliśmy na realizację programu ponad 7 milionów złotych. Za te pieniądze zrealizowaliśmy ponad 60 zadań poprawiających jakość życia mieszkańców. Ważne były też inwestycji oświatowe. M.in. o nowe boiska wzbogaciły się PSP 17 przy ul. Czarnoleskiej oraz w PSP 7 przy ul. Tybla. Z kolei X Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego ma nową salę do gimnastyki korekcyjnej. Inne warte przypomnienia wydarzenia 2024 roku to m.in. decyzja o uruchomieniu budżetu obywatelskiego dla szkół, powołanie Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia, wdrożenie systemu monitorowania i przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, powołanie Radomskiej Rady Kobiet, a także stworzenie strefy kibica, gdzie wspólnie mogliśmy kibicować radomskim sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – wylicza wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Wiceprezydent Marta Michalska-Wilk, która w kolegium prezydenta odpowiada m.in. za obszar ochrony zdrowia i polityki społecznej, przypomina o trwającej rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu przy ul. Tochtermana. – Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a z ich efektu będziemy mogli cieszyć się już pod koniec 2025 roku. Inne wydarzenia, na które chcę zwrócić szczególną uwagę to zakup kolejnych dwóch karetek dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, oddanie do użytku domu usamodzielnienia przy ulicy Różanej dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dorastać i wychowywać się wśród swoich najbliższych oraz akcja pomocy powodzianom prowadzona w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kamienicy Deskurów – przypomina wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.
Z kolei wiceprezydent Łukasz Molenda, podsumowując 2024 rok, poinformował m.in. o rezultatach pracy wydziałów funduszy unijnych, ochrony środowiska i kultury. – Z unijnych funduszy pozyskaliśmy 246 milionów złotych. Przeprowadziliśmy osiem mobilnych zbiórek surowców wtórnych, dzięki czemu zwiększyliśmy poziom recyklingu. Powstał też pierwszy w mieście tzw. park kieszonkowy. Dużo działo się również w radomskiej kulturze. Na wydarzeniach w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej pojawiło się 96 tysięcy widzów, a w teatrze 315 spektakli obejrzało 65 tysięcy osób. Radomskie placówki kultury zorganizowały w minionym roku 120 koncertów, a wystawy w Kamienicy Deskurów obejrzało 6 tysięcy osób – wylicza wiceprezydent Łukasz Molenda.
Wśród największych wydarzeń kulturalnych 2024 roku w Radomiu znalazły się także: koncert z okazji rocznicy Czerwca 76, Festiwal Gombrowiczowski, Święto Chleba, Radom Fashion Show, Ulica Teatralna, Radomski Festiwal Jazzowy czy Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji.