Celem projektu wdrażanego od listopada 2008 roku była inwentaryzacja opisowa i fotograficzna najstarszych nagrobków Cmentarza przy ul. Limanowskiego położonych w strefie konserwatorskiej. Wyniki I edycji zostały podsumowana listopadzie 2009 roku i urozmaicona wystawą prac fotograficznych uczniów poświęconych zabytkom cmentarza.
II edycje zainaugurowało spotkanie nauczycieli ? szkolnych koordynatorów projektu ? na warsztatach metodycznych w Radomskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i zostało zakończone środowym spotkaniem w radomskiej ?Resursie?. Z wynikami prac zapoznał uczestników Janusz Wieczorek, Wiceprzewodniczący WKOZC, autor projektu i jego koordynator. Poinformował, że ich efektem jest opracowanie 1.764 uproszczonych kart ewidencyjnych najstarszych nagrobków cmentarza oraz wykonanie około 7 tys. zdjęć obiektów historycznych z 46, najstarszych kwater cmentarza. W projekcie uczestniczyło 28 radomskich szkół i 312 uczniów. On i Jerzy Przyborowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Cmentarza podziękowali uczestnikom za aktywność i bezinteresowność w działalności trwającej prawie 4 lata, prosząc o dalszą pomoc i zaangażowanie.
Godne pochwały efekty projektu "EPITAFIUM 21"
Społeczny Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu wręczył pamiątkowe książki oraz dyplomy uznania osobom wyróżniającym się w I i II edycji realizacji projektu „EPITAFIUM 21”.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu