Podczas walnego zebrania przegłosowano zmianę w statucie klubu dotyczącą powiększenia zarządu. I tak od 21 września skład zarządu może liczyć od trzech do ośmiu, a nie jak do tej pory od trzech do siedmiu osób. Prezesem ponownie wybrany został Artur Piechowicz, członkami zarządu zostali natomiast Ireneusz Gorczyca, Piotr Kalinkowski, Anna Bienias, Krzysztof Chamerski, Mariusz Wójcik, Piotr Wypchło i Kamil Woźniak, zaś członkami komisji rewizyjnej Remigiusz Krok, Ryszard Pastuszka i Andrzej Stojek.
Wcześniej prezes Artur Piechowicz przedstawił też sprawozdanie z działalności klubu za ostatnie lata.
- Były sukcesy, nie brakowało też porażek – mówił prezes w swoim sprawozdaniu.
Do sukcesów zaliczył wysoką drugą lokatę drużyny seniorów, która zajęła ją jako beniaminek trzeciej ligi w ubiegłym sezonie oraz fakt, że aż cztery drużyny młodzieżowe grają na Mazowszu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Także w obecnych rozgrywkach seniorzy liczą się w rywalizacji, są na drugim miejscu zaraz za lokalnym rywalem – Radomiakiem. Prezes podziękował za walkę piłkarzom, a trenerowi Arturowi Kupcowi za dobre przygotowanie zespołu.
- Ale największym kapitałem jest to, że naszym klubie trenuje około 200 młodych chłopców, czego nie było na ulicy Narutowicza od lat – dodał prezes. I zwrócił uwagę, że wysoka frekwencja na zebraniu pokazuje, iż klub najgorsze czasy ma już za sobą.
Działacze dużo też obiecują sobie po nawiązanej ostatnio oficjalnej współpracy w zakresie szkolenia z warszawską Legią.
Porażka zarządu, jak zauważył prezes, to ciągły brak sponsora strategicznego i przez to niezbyt stabilna sytuacja finansowa klubu.
Podczas obrad dyskutowano też nad kierunkami rozwoju klubu. Przed nowym zarządem walne zebranie postawiło kilka zadań, które powinien wykonać. Zwrócono uwagę na konieczność kontynuowania działań zmierzających do dopilnowania stabilności finansowej w klubie, zgromadzenie wokół niego jak największej liczby mniejszych sponsorów, przy kontynuowaniu poszukiwań sponsora strategicznego. Ponadto zwracano uwagę na konieczność przygotowania się do zasiedlenia nowego stadionu, jak i dalszego rozwoju potencjału piłkarskiego w klubie w różnych grupach wiekowych.
W trakcie dyskusji poruszono sprawę nieobecności przedstawiciela Broni w Radzie Sportu przy prezydencie Andrzeju Kosztowniaku. – Trzeba reagować na marginalizację tak dużego i zasłużonego dla miasta klubu – mówił jeden z kibiców-członków klubu. Jego wystąpienie spotkało się z aplauzem zebranych.
Członkowie klubu ponadto zastanawiali się nad przyznaniem honorowego członkostwa klubu. Zostali nimi piłkarze – reprezentanci Polski: Kazmierz Przybyś, Tomasz Dziubiński, Rafał Siadaczka oraz piłkarz wyróżniony przez kibiców – Daniel Grymuła, trenerzy: Ryszard Ochodek, Zdzisław Muc, Zdzisław Miłkowski i Jerzy Leszczyński, prezesi i wieloletni działacze klubu: Bohdan Karaś, Waldemar Kaczmarski, Jerzy Graliński, Wiesław Drabik.
Prezes Artur Piechowicz zaproponował także uhonorowanie zmarłych działaczy klubu – trenera, który wprowadził drużynę do II ligi - Janusza Gałka, wieloletniego prezesa Wojciecha Misiowca oraz Waldemara Skórnickiego.
Walne zebranie wystosowało apel do władz miasta o zwiększenie środków na dofinansowanie futbolu. Ostatnie cięcia przez miasto wysokości stypendiów bardzo negatywnie odbiły się bowiem na budżecie klubu.
Ustępujący zarząd otrzymał absolutorium. Głosowanie było jednogłośne. Kibice zaś gratulując dotychczasowych działań głośno domagali się awansu seniorów do II ligi.
Walne w Broni: nowe władze, nowe zadania
Artur Piechowicz został ponownie prezesem klubu RKP 1926 Broń Radom. Na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia wybrano również ośmioosobowy zarząd. Zgromadzeni dyskutowali też o kierunkach rozwoju klubu, a ponadto wystosowali apel do władz miasta o większe wsparcie finansowe dla piłki nożnej.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu