Jednym z punktów posiedzenia było omówienie sytuacji finansowej w klubie Jadar AZS Politechnika Radom, którego żeńska drużyna występuje w rozgrywkach pierwszej ligi piłki siatkowej kobiet. Dyrektor klubu Robert Grzanka przedstawił sytuację finansową klubu, zwracając uwagę, że wysokości stypendiów otrzymywanych przez zawodniczki znacznie odbiegają od tych zapisanych w stypendialnym regulaminie na tym samym poziomie rozgrywek dla mężczyzn.
To wystąpienie wywołało szeroką dyskusję wśród radnych. Wiesław Wędzonka PO zwrócił uwagę, że stypendia wprowadzone były po to, aby miasto mogło pomagać także zawodnikom i zespołom na poziomie seniora. Tylko bowiem w taki sposób można było kilka lat temu finansować na tym poziomie.
Także wiceprezydent Ryszard Fałek przyznał, że celem wprowadzenia systemu stypendialnego oprócz promowania jakości w sporcie była pomoc sportowcom na pozoimie seniorskim, ponieważ obowiązujące cztery lata temu prawo o kulturze fizycznej takiego finansowania nie przewidywało. Wiceprezydent pytał jednak Wiesława Wędzonkę, co proponuje w zamian? Zdaniem radnego jedynym wyjściem jest wprowadzenie zakupów usług promocyjnych przez miasto od klubów sportowych.
Radny niezależny Piotr Szprendałowicz zwracał z kolei uwagę, że dostęp do publicznych pieniędzy musi być równy. Gdy wiceprezydent Ryszard Fałek zaoponował, że np. nagrody w turniejach tenisa ziemnego zarówno w Polsce, jak i na świecie są zdecydowanie wyższe dla kobiet niż dla mężczyzn, radny Szprendałowicz odparł: - Tak, ale to nie są publiczne środki. On także podkreślał, że należy rozważyć albo zmianę regulaminu stypendialnego, albo rezygnację ze stypendiów na rzecz usług promocyjnych wykupowanych przez miasto w klubach.
Radny Bohdan Karaś zwracał uwagę, że uchwała o stypendiach przyjmowana była w atmosferze konsensusu, ale podczas dyskusji na sesji rady miejskiej, na której tę uchwałę przyjęto, wszyscy byli zgodni, iż wynikające w trakcie jej funkcjonowania niedoskonałości będą korygowane na bieżąco. – Mimo kilku już wprowadzonych zmian pojawiają się nowe uwagi co do jej kształtu. Być może jest to czas, także biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową miasta, aby odbyć szeroką dyskusję co do zasadności dalszego utrzymywania systemu stypendialnego. Uważać jednak trzeba aby nie wylać dziecka z kąpielą. zasadne jest zebranie opinii ze środowiska sportowego i rozważenie wszelkich argumentów zarówno za, jak i przeciw – mówił radny Bohdan Karaś.
Wiceprezydent Ryszard Fałek przedstawił z kolei pozytywy wynikające z systemu stypendialnego i bronił zapisów w nim zawartych. Zaakceptował jednak inicjatywę przeprowadzenia szerokiej dyskusji dotyczącej finansowania sportu w mieście.
Ostatecznie komisja uznała, że dyskusja na ten temat wydaje się niezbędna i postanowiła wpisać to zadanie jako bardzo pilne do planu pracy na rok 2012. Tematem komisja ma się zająć już w styczniu.
Projekt uchwały o wprowadzeniu stypendiów sportowych rada miasta Radomia przyjęła w 2007 roku. W 2010 roku polski parlament przyjął ustawę o sporcie, która zastąpiła dwie ustawy: o sporcie kwalifikowanym oraz o kulturze fizycznej. Ustawa o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku opublikowana została w dzienniku ustaw nr 127 weszła w życie 16 października 2010 roku. Nie zabrania ona fiansnowania sportu na poziomie seniorskim przez samorządy.
Radni zaakceptowali również przedstawioną przez wiceprezydenta Ryszarda Fałka propozycję podziału nagród finansowych dla trenerów sportowców, którzy zdobywali medale na imprezach mistrzowskich w 2011 roku.