Misja zorganizowana została w ramach imprezy targowo-wystawienniczej Targi Mody Poznań 2014 (edycja jesienna) i trwała pomiędzy 2 a 4 września.
Celem przedsięwzięcia było wsparcie branży skórzanej Regionu Radomskiego, ukształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarczego Gminy Miasta Radomia i Powiatu Radomskiego, a także podkreślenie naszej atrakcyjności inwestycyjnej jako miejsca przyjaznego dla inwestorów.
- Tegoroczne Targi w Poznaniu były naszym zwycięstwem. Od lat pokazujemy to, co najlepsze w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług i to, co dzieje się na UTH – podkreśla Prezydent Andrzej Kosztowniak.
Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej oraz miasto Radom podpisali porozumienie, na mocy którego nasze miasto ma promować branżę skórzaną, a OIBS wspierać szkolnictwo zawodowe.
- Wspaniałą formą tej promocji są Targi w Poznaniu. Wiosną zaprezentowało się na nich 14 firm, a teraz jesienią 13. Pięć z nich przywiozło złote medale. Radom został nagrodzony za skórzany worek bokserski, skórę obuwiową, matowy lakier do skóry czy skórę bydlęcą obuwiową. ZSSOSiU otrzymała złoty medal za trzy modele sukni wieczorowych z torebkami. Jakość naszych produktów przewyższa zbyt. Nie mamy czego się wstydzić. Możemy swobodnie konkurować z branżą skórzaną choćby z Włoch - powiedział Kazimierz Klepaczewski, prezydent OIBS.
Duży potencjał branży skórzanej w Radomiu i powiecie potwierdziła Edyta Ponin-Kanikowska, dyrektor Międzynarodowych Targów Mody w Poznaniu. Jednak zachęciła radomskie firmy do liczniejszego uczestnictwa w Targach.
- Odwiedza nas ponad 5 tysięcy handlowców z kraju i za granicy. Zapraszamy kupców z Rosji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii. Produkty z Radomia wyróżniają się na tle innych przede wszystkim jakością i wzornictwem. Jednak byłoby dobrze, gdyby radomska reprezentacja była znacznie liczniejsza. Mimo wszystko Radom jest najsilniej promowanym miastem w branży skórzanej w Polsce, dlatego swobodnie może konkurować np. z Włochami - mówiła dyrektor Targów Poznańskich.
Nabór firm do udziału w targach przeprowadziło Biuro Obsługi Inwestora, funkcjonujące w strukturach Urzędu Miejskiego. Wspólnie z gminą miasta Radomia nasz tradycyjny przemysł prezentowały takie firmy, jak Pas Pol, Bona, Martpol, Marco, Garbut, Tomax, Karen, Rajskór, Pesco, Laconga, Gofar, Mat2, Zakład Garbarski Sc.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>