Warsztaty przyśpiewkowe dla mężczyzn
godz. 11:00-14:00
Warsztaty poprowadzi Stefan Gaca - znakomity śpiewak i bębnista z Przystałowic Małych. Warsztaty będą moderowane przez Macieja Żurka z Olsztyna. Przyśpiewki na melodie mazurkowe, zwane w radomskim "wyrywasami", śpiewano do muzykantów w czasie tańca.
Sztuka przyśpiewywania nie należy do najłatwiejszych. Opiera się na wyczuciu rytmu mazurkowego, znajomości melodii i umiejętności układania na bieżąco krótkich, często zabawnych, rymowanych tekstów.
Warsztaty gry na bębenku
godz. 14:30–17:30
„Bębnisto, chodźcie też!”, to warsztaty gry na bębenku jednostronnym dla początkujących i początkujących+, które poprowadzi Katarzyna Rosik. Warsztaty poświęcone będą zagadnieniom technicznym, rytmicznym i melodycznym w oparciu o muzykę mikroregionu kajockiego i okolic.
Warsztaty odwiedzi Stefan Gaca, bębnista grający niegdyś ze swoim kuzynem Janem Gacą. Przeprowadzimy z nim krótki wywiad i spróbujemy podpatrzeć jego styl grania. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Bębnisto, chodźcie też!” – stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Liczba bębenków ograniczona – mile widziane przyniesienie własnego instrumentu.
Warsztaty taneczne
godz. 15:00-19:00
Pierwszą część warsztatów poprowadzi Grzegorz Ajdacki z Warszawy – świetny tancerz oraz znany w Polsce nauczyciel i badacz polskich tańców ludowych, uczeń wiejskich mistrzów tańca.
Drugą część warsztatów poprowadzą Stanisław Piejak i Barbara Kietlińska – wiejscy tancerze z Sadów koło Potworowa, zdobywcy nagród na ogólnopolskich konkursach tańca, którzy uczyć będą mazurka, oberka i polki. Warto zabrać ze sobą wygodne buty na płaskiej podeszwie.
Zabawa taneczna
godz. 19:00 -1:00
Do tańca zagra z Kapela Bursów z Guzu, Kapela Jana Adamczyka z Budek i kapela Stefana Gacy z Przystałowic Małych. W składach zagrają też uczniowie wiejskich mistrzów: Katarzyna Zedel, Kacper Ciaś, Maciej Żurek i Robert Burdalski. Grane będą melodie taneczne w dawnej manierze - głównie mazurki, oberki i polki, ale także walczyki, fokstroty i tanga.
Zapisy na warsztaty
tel.: 602-827-342
e-mail: oberekradomski@gmail.com
Wydarzenie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ze środków przeznaczonych na zadania publiczne w obszarze "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego".
Miejsce:
Scena Obozisko
ul. Śniadeckich 2
Czas:
12 listopada (sobota) 2016
godz. 11:00-01:00
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>