Dotychczasowa współpraca miast partnerskich opiera się głównie właśnie na wymianie kulturalnej. Wkrótce jednak może się to zmienić. - Jedna ze szkół radomskich wystąpiła do mnie z prośbą o nawiązanie partnerstwa ze szkołą z Magdeburga. Chodzi o szkołę podstawową nr 26. Obiecuje, że znajdę w Magdeburgu szkołę chętna do takiej wymiany - zapowiedział burmistrz Magdeburga Rüdiger Koch.
- Radomska młodzież uczestniczyła w 2012 r. w Eurocampie, międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Magdeburgu, więc pierwszy krok w tym obszarze mamy zrobiony, możliwe są kolejne - mówiła wiceprezydent Radomia, Anna Kwiecień.
Dowiedzieliśmy się też, że kontakt ze sobą nawiązały już izby gospodarcze obu miast, i być może wkrótce dojdzie do pierwszego spotkania przedstawicieli przedsiębiorców. Ponadto burmistrz Koch nie wyklucza wymiany sportowej i zachwala silną w Magdeburgu piłkę ręczną. W Radomiu mamy męskie i żeńskie kluby szczypiorniaka.
- Trzeba sobie jednak powiedzieć, że bez wsparcia unijnego takie projekty nie są łatwe. Warto więc sięgać po środki unijne - zachęca Reinhard Gogolok, przewodniczący Stowarzyszenia Niemiecko-Polskiego.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>