Jak co roku, odznaczenia wręczone zostały w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, podczas uroczystego zakończenia SyMfonii serc. To edukacyjno-informacyjna kampania społeczna. Tworzy ją cykl różnorodnych wydarzeń zwracających uwagę na problemy chorych na stwardnienie rozsiane, ich rodzin oraz przyjaciół.
Jej celem jest m.in. przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na chorobę i niepełnosprawność, integracja środowiska tych osób ze środowiskiem zdrowych. Odznaczenia Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego – Ambasador SM, wręczone zostały osobom szczególnie zaangażowanym w działania podnoszące świadomość społeczną.
– Działając od wielu lat w PTSR, przekonałam się, że choroba nie ma orientacji politycznej – podkreśla Helena Kładko, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu. – Dlatego tym bardziej cieszy nas, gdy w bezinteresowną pomoc włączają się przedstawiciele różnych środowisk. A z roku na rok jest ich coraz więcej – dodaje.
Podczas wspomnianej uroczystości podziękowania Serca Serc trafiły do osób i instytucji, dzięki którym kampania SyMfonia serc może się odbywać.
Dla radomskiego oddziału PTSR obecny rok ma jeszcze jedną, szczególną okazję do świętowania – obchody 25-lecia. – Przede wszystkim dziękujemy tym, którzy tworzyli naszą organizację wczoraj i którzy tworzą ją dziś – zaznacza Eleonora Rosmańska, prezes radomskiego oddziału PTSR.
Osoby odznaczające się szczególną aktywnością na niwie działań na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane zostały odznaczone Krzyżami Zasługi, nadanymi przez Prezydenta RP. Złoty Krzyż Zasługi otrzymała Eleonora Maria Rosmańska, wieloletnia szefowa radomskiego oddziału PTSR, a brązowe Krzyże Zasługi odebrali Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia, Zbigniew Banaszkiewicz, zastępca prezesa warszawskiej centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Elżbieta Nowakowska, pracownik Okręgowej Izby Aptekarskiej, Rafał Czajkowski, sekretarz miasta Radomia, ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Radomiu.
Trzeba dodać, że z pomocy Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu w ciągu 25 lat istnienia skorzystało ponad 1000 osób z regionu. Misją PTSR jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>