Oprócz bliskiej kooperacji z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej, strony zintensyfikują działania w zakresie wspólnego poszukiwania potencjału eksportowego w krajach trzecich. Wśród wymienionych obszarów partnerskich znalazły się programy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (przede wszystkim program obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu „Wisła”), modernizacja marynarki wojennej i wojsk lądowych, prace nad specjalistycznymi modułami symulatorów i trenażerów, możliwość rozwoju i modernizacji amerykańskich samolotów typu F-16, czy kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.
Zgodnie z postulowanymi kierunkami działań planowane jest także utworzenie w Polsce centrów certyfikacji. PGZ i Raytheon zobowiązały się do rozwijania stałej współpracy i poszukiwania nowych płaszczyzn wymiany doświadczeń. - Raytheon zaangażuje się w modernizację bazy polskiego przemysłu obronnego poprzez partnerstwo w zakresie podziału prac dla programu „Wisła” i nie tylko - powiedział Don Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Jest to trzydziesty list intencyjny podpisany przez nas z polskim przemysłem, a zarazem ważny kamień milowy w, jak się spodziewamy, długofalowej relacji z PGZ – dodał prezes Raytheon.
- Dzisiejsze wydarzenie i podpisany list intencyjny traktuję, jako zapowiedź dobrej i owocnej współpracy Raytheon i PGZ, także w ramach offsetu w związku z programem „Wisła”. Dla PGZ to szansa na zdobycie nowych kompetencji i rozbudowanie oferty o innowacyjne produkty – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>