Regulamin Budżetu Obywatelskiego uwzględnia propozycje mieszkańców zgłoszone podczas przeprowadzonych niedawno warsztatów ewaluacyjnych.
- Chcemy, by z każdym rokiem Budżet Obywatelski był coraz bardziej dostosowany do potrzeb i oczekiwań radomian. Dlatego wsłuchujemy się w ich głos i wprowadzamy odpowiednie zmiany, by mieszkańcy mieli poczucie, że budżet obywatelski jest w pełni ich budżetem - mówi prezydent Radosław Witkowski.
Wśród nowości jest m.in. usprawnienie komunikacji pomiędzy wydziałami merytorycznymi odpowiedzialnymi za realizację projektów, a wnioskodawcami. Ma temu służyć m.in. wyznaczenie koordynatorów w poszczególnych wydziałach. Wszelkie szczegóły mają być ustalane przed ogłoszeniem przetargów, a wnioskodawcy będą informowani o każdym etapie realizacji zadań. Zostanie także wprowadzone rozwiązanie usprawniające weryfikację własności gruntów. Wnioskodawca będzie otrzymywał informację na ten temat w ciągu 3 dni roboczych. Utrzymana zostanie możliwość odwołania się od decyzji Zespołu Opiniującego, a jednostki merytoryczne dostaną dodatkowy czas potrzebny do ponownej oceny projektu.
Planowane jest rozszerzenie działań promocyjno-informacyjnych dotyczących idei, zasad oraz znaczenia Budżetu Obywatelskiego, a do karty do głosowania zostanie dołączona ankieta z pytaniami dotyczącymi istotnych zmian w Budżecie Obywatelskim.
Zgodnie z harmonogramem, lista projektów poddanych pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości do 5 maja 2017 r. Głosowanie rozpocznie się 15 maja i zakończy 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy w połowie lipca 2017 roku.
Więcej szczegółów na stronie www.konsultacje.radom.pl.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>