Jego przedmiotem jest sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów miejskich, opieka nad nimi poprzez ich dokarmianie oraz edukacja w zakresie właściwych postaw człowieka wobec tych zwierzaków.
Ze względu na specyfikę problemu, Wydział Ochrony Środowiska bardzo szczegółowo opisał warunki realizacji tego zadania. I tak, na sterylizację i kastrację kotów musi być przeznaczone nie mniej niż 80% ogólnej kwoty dotacji. Zabieg musi być wykonywany w lecznicy, gdzie weterynarz dokona też wcześniejszej ogólnej oceny stanu zwierzęcia, kwalifikując je do znieczulenia. Kot musi też zostać odpchlony i odrobaczony, a przede wszystkim – należy mu zapewnić po zabiegu niezbędną opiekę. Dopiero po powrocie do pełnej sprawności, kot może zostać wypuszczony w dotychczasowym środowisku.
Czasowe dokarmianie, którym objęte ma być co najmniej 100 wolno żyjących kotów, będzie odbywać się zimą - w okresach zwiększonego zapotrzebowania na pokarm.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Wiemy, kto zaopiekuje się bezdomnymi zwierzętami w Radomiu
Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ,,4 Łapy’’ dostaną po 10 tys. zł na realizację zadań związanych z ochroną zwierząt w mieście. Magistrat właśnie rozstrzygnął ogłoszony w lutym konkurs.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu