- Spotkanie to jest okazją do szczegółowego omówienia w gronie praktyków spraw związanych z szeroko pojętą komunikacją i przedyskutowania zmian wynikających z aktów prawnych i planów legislacyjnych. Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, wypracowując jednolity na naszym obszarze sposób stosowania prawa w tym zakresie - mówił wiceprezydent Rafał Rajkowski, otwierając obrady.
Konferencja obejmuje bloki tematyczne bezpośrednio związane z pracą wydziałów komunikacji i obsługą klienta: zagadnienia związane z rejestracją pojazdów, z badaniami technicznymi pojazdów, szkoleniem kierowców i transportem i wydawaniem praw jazdy. Odrębną grupę tematyczną stanowią kwestie związane ze zmianami w ewidencji praw jazdy od 4 stycznia 2016 roku.
Wymagają one od urzędów i starostw wcześniejszego przygotowania się do ich stosowania w praktycznej obsłudze interesantów. Taka bezpośrednia wymiana poglądów w kwestii stosowania przepisów prawa, często niestety niejednoznacznego, nader pozytywnie wpływa na jakość obsługi, podejmowanych decyzji i orzeczeń.
- Flagowymi tematami będzie rejestracja pojazdów przystosowanych do ruchu lewostronnego, zmiany w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz zmiany dotyczące osób uprawnionych do kierowania pojazdami wchodzące w życie od 4 stycznia 2016 roku – mówi dyrektor radomskiego wydziału komunikacji Andrzej Prusiński.
O wartości merytorycznej konferencji organizowanej już po raz VII świadczy zwiększająca się sukcesywnie ilość uczestniczących w jej obradach dyrektorów i naczelników wydziałów komunikacji oraz kierowników merytorycznych referatów.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>