Do 4 lipca urząd oczekuje na zgłoszenia chętnych do udziału w dialogu technicznym podmiotów. Muszą one dysponować odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w projektowaniu rozległych sieci teleinformatycznych, ich utrzymaniem lub świadczeniem usług transmisji danych lub mieć na swym koncie prace badawcze, ekspertyzy albo analizy techniczne na taki temat. Informacja pozyskana w drodze dialogu technicznego będzie wykorzystana przez Urząd Miejski do przygotowania przetargu.
Podczas wielu spotkań na temat zintegrowanego systemu zarzadzania oświatą, jakie Urząd Miejski przeprowadził z kierownictwem placówek oświatowych funkcjonujących w mieście okazało się, że mają one bardzo zróżnicowaną bazę infrastruktury informatycznej. Są więc takie, gdzie korzystanie z nowoczesnych technologii jest na porządku dziennym, ale są i takie, które mają spore trudności z dostępem do internetu i transmisją danych konieczną do właściwego działania wdrażanego przez miasto systemu.
- Obiecaliśmy tym placówkom pomoc w zniwelowaniu wieloletnich zaniedbań i temu przede wszystkim służą działania podejmowane przez nas na tym etapie. Chcemy dowiedzieć się, co jako gmina musimy zrobić, aby we wszystkich placówkach oświatowych, a mówimy o blisko stu jednostkach, zapewnić minimalną możliwość przesyłu danych przez internet – wyjaśnia Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, nadzorujący wdrażanie zintegrowanego systemu zarządzania oświatą w mieście.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>