Przedmiot podpisanych umów obejmuje przede wszystkim wspólne prowadzenie prac rozwojowych z zakresu technologii militarnych. Prace te będą związane zwłaszcza z konstrukcjami i technologiami wykorzystywanymi w innowacyjnych produktach przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP.
Podpisane dokumenty stwarzają podstawę do szerokiej kooperacji pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Politechniką Rzeszowską, Politechniką Świętokrzyską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Współpraca ta będzie realizowana poprzez wspólne prowadzenie prac rozwojowych z zakresu technologii obronnych (także mających na celu komercjalizację wypracowanych rozwiązań), ubieganie się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, promowanie wyników wspólnych prac w środowisku naukowym i przemysłowym, organizowanie wspólnych konferencji, szkoleń i warsztatów, organizowanie staży i praktyk zawodowych w spółkach wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Jednym z kluczowych założeń podpisanych umów jest tworzenie nowych kierunków, specjalności i studiów dedykowanych potrzebom polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oferuje Polskiej Grupie Zbrojeniowej możliwości Wydziału Mechanicznego w obszarach technologicznym, ogólnoinżynierskim, diagnostyki i eksploatacji pojazdów samochodów oraz badań fizycznych. Również Wydział Transportu i Elektroniki radomskiego Uniwersytetu dysponuje również potencjałem z zakresu prac badawczych i wdrożeniowych w zakresie prototypowania elektroniki, elektrotechniki i napędów elektrycznych, oprogramowania w systemach robotyki, badań niezawodności oraz bezpieczeństwa systemów technicznych.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>