- Realizowaliśmy zadanie od kwietnia do grudnia 2015 roku. W ramach projektu prowadzone było m.in. docieplanie ścian i stropodachów, wymiana drzwi i okien, wymiana instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wymiana oświetlenia na energooszczędne, instalacja kolektorów słonecznych i modernizacja węzłów cieplnych – wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.
Prace były prowadzone w trzech placówkach: w Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta, w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Lipskiej oraz w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, gdzie termomodernizacja dotyczyła dwóch budynków: dydaktycznego i warsztatowego.
- Głównym celem tego projektu było zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń odprowadzanych do powietrza jak i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w tych obiektach. Jestem przekonany, że cel osiągnęliśmy. To była prawdziwa, kompleksowa termomodernizacja – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu.
W wyniku poprawy efektywności energetycznej budynków zdecydowanie podniósł się standard ich użytkowania. Budynki spełniają obowiązujące standardy sprawności energetycznej. Tym samym poprawiły się warunki pracy z młodzieżą. Jednocześnie obniżą się koszty eksploatacji obiektów, w szczególności wydatki związane z ogrzewaniem i zużyciem energii elektrycznej. Dodatkowym efektem jest poprawa wyglądu budynków, które mają teraz odnowione elewacje.
- Zdecydowanie poprawiły się warunki naszej pracy. Pozbyliśmy się m.in. ciężkich, metalowych drzwi, które utrudniały dostanie się do szkoły uczniom niepełnosprawnym. Od ponad 20 lat mieliśmy także ekspertyzę dotyczącą pęknięć w murach. Ich naprawa spowodowała, że możemy teraz spokojnie pracować - cieszy się dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego Elżbieta Bartkiewicz.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>