"Pacjenci z nowotworami potrzebują szybkiej diagnostyki oraz dostępu do kompleksowego i nowoczesnego leczenia jak również realizacji tych świadczeń w pobliżu miejsca zamieszkania. Właśnie dlatego Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej jest placówką wysoce oczekiwaną przez lokalną społeczność." - powiedziała Iwona Liżewska, prezes Stowarzyszenia "Amazonki - Dana".
Pierwszy etap inwestycji został już ukończony. Obecnie placówka dysponuje bazą 38 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną w postaci: PET/CT (TK 64 rzędowy), USG, RTG, mammografii, aparatu do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych. W styczniu 2015 roku szpital zmienił właściciela, a nowy Zarząd rozpoczął rozbudowę istniejącego przedsięwzięcia tak, aby dostosować je do współcześnie istniejących standardów opieki nad chorymi z nowotworami. Obecny zarząd placówki za kluczowe przyjmuje zapewnienie chorym onkologicznie z Radomia i okolic szybkiej diagnostyki i kompleksowego leczenia onkologicznego na najwyższym światowym poziomie.
W drugim, zaawansowanym już etapie inwestycji, zbudowane zostaną bunkry pod trzy przyspieszacze liniowe dla oddziału radioterapii oraz dwa aparaty do brachyterapii, powstanie również oddział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej, diagnostyka laboratoryjna wraz z histopatologią. Na bazie tych oddziałów planowane jest stworzenie Breast Cancer Unit - co dla pacjentek z nowotworami piersi oznacza szybką diagnostykę i kompleksowe leczenie prowadzone przez najbardziej doświadczonych specjalistów.
Trwa również rozbudowa diagnostyki obrazowej, tworzone jest szerokie zaplecze usługowe (m.in.: apteka, sterylizatornia). Aktualnie rozpoczynają się również prace adaptacyjne w hostelu zlokalizowanym tuż obok placówki, który będzie pełnił funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin.
Celem nowego zarządu jest utworzenie pełnoprofilowego, kompleksowego szpitala onkologicznego, w którym chorzy z nowotworami będą mogli przejść wysokospecjalistyczne leczenie począwszy od podejrzenia choroby, poprzez postawienie diagnozy po nowoczesne leczenie wraz z rehabilitacją. Docelowo ośrodek będzie dysponował 100 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów wymagających hospitalizacji oraz 40 łóżkami znajdującymi się w położonym na terenie szpitala hostelu. W chwili obecnej szpital jest przygotowany do świadczenia Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej - zwłaszcza poradni onkologicznej, hospitalizacji pacjentów, prowadzania leczenia operacyjnego, jak również wykonywania wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej.
Marek Jutkiewicz, prezes zarządu Centrum zapewnia: "Budowa drugiej części inwestycji postępuje zgodnie z planem, sukcesywnie kończone są jej kolejne etapy. Jednocześnie prowadzimy intensywne prace nad ostatecznym kształtem merytorycznym placówki, pozyskaniem profesjonalnej kadry, zakupem nowoczesnej aparatury medycznej. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec b.r. Nasze najważniejsze założenie to kompleksowość. Chcemy zapewnić wszystkim pacjentom z nowotworami bezpłatne korzystanie z szybkiej diagnostyki i kompleksowego leczenia onkologicznego na zasadzie kontraktowania świadczeń z NFZ. Wierzymy, że zrealizujemy nasze zamierzenia.” - zakończył prezes.
* wizualizacja budynku Centrum Onkologii w Radomiu na zdjęciu pod tekstem
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>