Czwartek 28 listopada
Zdzisława, Lesława, Go¶cierada
RADOM aktualna pogoda

"Studium pozyskania inwestora" trafiło do ponad 80 podmiotów

Roksana Kowalewska 2013-02-20 18:26:00

Magistrat „Studium pozyskiwania inwestora dla terenów przemysłowych Gminy i Miasta Radomia” wydał w październiku ubiegłego roku. Od tamtego czasu przekazano 84 sztuki dokumentu w trzech językach. Studium trafiło m.in. do ambasad, francuskiej i amerykańskiej. Dokument ten, to vademecum wiedzy dla każdego potencjalnego inwestora. Wydawnictwo przybliża charakter Radomia, i pokazuje miasto, jako teren atrakcyjny na biznes.

Aktualnie rozdano 42 sztuki w języku polskim, 10 w języku niemieckim i 32 sztuki w języku angielskim. Dokument w wersji papierowej, jak i elektronicznej trafił do: Agencji Rozwoju Przemysłu S.A w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Radom, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Agencji Rozwoju Mazowsza S.A, Ambasady Amerykańskiej, Ambasady Francuskiej, Konsula Generalnego w Irkucku, Polsko Włoskiej Izby Przemysłowo – Handlowej i Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

- Dokument był rozdawany również przy okazji Forum gospodarczego energia i środowisko. Jednocześnie Studium przekazywane jest każdemu  potencjalnemu inwestorowi, który pojawia się z zapytaniem o ofertę miasta – informuje Kinga Jaśkiewicz z Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

"Studium pozyskiwania inwestora dla terenów przemysłowych Gminy i Miasta Radomia" zawiera 7 rozdziałów, w których dokonano analizy rynków w regionie  w odniesieniu do takich miast jak: Ostrołęka, Siedlce, Płock, Kielce, Lublin, Częstochowa i Warszawa. Wzięto pod uwagę uwarunkowania terenu, społeczne, ekonomiczne i formalno-prawne otoczenia, a także elementy planu promocyjnego. Strefa pod inwestycje została podzielona na pięć części, które zlokalizowane są na Wośnikach, Nowej Woli Gołębiowskiej oraz Potkanowie (trzy części).

Studium przygotowała katowicka firma Collect Consulting, która została wyłoniona w drodze konkursu. Koszt przygotowanego studium to 84.870 pln. 85 % kwoty stanowi dofinansowanie unijne (72.139,50 pln) pozyskane przez Urząd Miejski - Centrum Obsługi Inwestora oraz Wydział Funduszy Unijnych i Strategii, za pośrednictwem Ministerstwa Gospodarki, dofinansowanie unijne wynoszące PLN. Wkład własny Gminy Miasta Radomia to tylko 15 procent, czyli 12.730,50 pln. Dystrybucją dokumentu zajmie się Polska Agencja Informacji i Inwestycji oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.




 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych