Wtorek 24 września
Gerarda, Teodora, Hermana
RADOM aktualna pogoda

Roman Saczywko o budowie centrum onkologii: Z ruiny powstanie wspaniały obiekt

Marek Wiatrak 2013-04-19 14:00:00

Na Wacynie rozpoczęto budowę Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Prywatni inwestorzy z firmy Okimo zakładają bardzo ambitne terminy realizacji kolejnych etapów. 

Już do końca tego roku ma być zakończony pierwszy z nich, czyli oddanie do użytku szpitala zabiegowego. Drugi etap - otwarcie oddziału chemioterapii wraz z ośrodkiem radioterapii - ma nastąpić najwcześniej na koniec trzeciego kwartału 2014 r., a planowo na koniec tegoż roku. Więcej o inwestycji tutaj i tutaj.

O inwestycji i tym czy tak krótkie terminy są możliwe do dotrzymania rozmawiamy z Romabem Saczywko, właścielem firmy Rosa-Bud generalnego wykonawcy Centrum Onkologii Ziemi Radomkskiej.

Marek Wiatrak: Plany dotyczące budowy COZR i specyfika inwestycji budowy ze względu na jej bardzo specjalny charakter sprawiają, że wzbudza ogromne zainteresowanie w radomiu i regionie. Tempo budowy i terminy jej zakończenia wydają się bardzo krótkie, wręcz nierealne. 

- Te plany są bardzo ambitne ale możliwe do realizacji. Zleży nam na ich dotrzymaniu bo jako radomianin zdaję sobie sprawę jak ważna to dla miasta i regionu, cieszę się, że nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z leczenia na najwyższym światowym poziomie.

Patrzę też na inwestycje, które realizujemy w radomiu szerzej. Dla mnie są one w pewnym stopniu spełnieniem marzeń o rozwoju naszego miasta. Gdy powstają takie placówki jak centrum onkologii ale też inne jak np. Aquaparki, Radom przejmuje kolejne ponadregionalne funkcje staje się w sposób naturalny, nie tylko z nazwy, stolicą regionu.

Inwestorzy zapowiadają, że w Centrum na Wacynie wszystko będzie na najwyższym światowym poziomie. Jednocześnie nie obawiali się postawić na lokalnych projektantów i wykonawców...  

Okimo postawiło na najlepsze z dostępnych rozwiązania. Wyposażenie Centrum ma zapewnić Siemens, a to znaczy zawitanie do Radomia nowoczesnych technologii na najwyższym z możliwych poziomie. Miło występować w takim gronie, ale to też zobowiązanie do wykonania roboty, która sprosta bardzo wygórowanym wymaganiom.

Np. pałacyk na Wacynie, jeden z głównych elementów inwestycji, jest zupełnie zrujnowany. Żeby mógł służyć jako placówka szpitalna, musi zostać całkowicie przebudowany, po przebudowie praktycznie zostanie z niego jedynie bryła. Ale dzięki temu pałacyk nie zniknie z krajobrazu, w który się wpisał prze cały wiek.

Jednak poza murami, cała reszta elementów budowlanych, stropy, kondygnacje, instalacje, wykończenie itd. będą nowoczesne, funkcjonalne na najwyższym możliwym poziomie. Zobaczy pan, z ruiny powstanie wspaniały obiekt. 

Rosa-Budowi założono ostry reżim terminów, a pan tak swobodnie mówi, że dacie radę.

Jestem tego pewny. Realizowanie takich specjalnych inwestycji to kolejny w etap rozwoju firmy. Nie chodzi zresztą o Rosa-Bud. Centrum onkologii to także szansa dla mieszkańców miasta i regionu, dostawców. Cieszę się bardzo, że inwestorzy zapowiedzieli, że przy zatrudnieniu personelu postawią na radomian. Dla wielu z nich stwarza to duże perspektywy rozwoju na miejscu, bez potrzeby szukania pracy gdzie indziej, a dla innych jeszcze okazję do powrót w rodzinne strony. Same plusy.

O inwestycji czytaj tutaj, a wizualizacje centrum onkologii oglądaj tutaj

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych