- Czasu jest bardzo mało, dołożymy wszelkich starań żeby zdążyć, jednak przesunięcie terminu naszym zdaniem jest konieczne. Jeśli rząd zdecyduje się na wdrożenie projektu od 1 kwietnia to jest to fizycznie niemożliwe, ze względu na procesy konkursowe i zamówienia publiczne związane z zatrudnieniem nowych pracowników i zakupem sprzętu do obsługi programu - powiedziała Justyna Piątek z MOPS w Radomiu.
Składać wnioski, jak i odbierać decyzje prawdopodobnie będzie można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, zaś pieniądze przekazywane będą bezpośrednio na konta rodzin.
Pojawiają się także opinie, że rządowy program może negatywnie oddziaływać na rynek pracy. - Program 500 Plus powiększy grono osób, które pracą nie będą zainteresowane. Człowiek podejmując pracę chce poprawić swój status ekonomiczny, aby jemu opłaciło się pracować - zauważył Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.
- W przypadku gdy istnieje zagrożenie, że rodzina będzie otrzymane pieniądze wykorzystywać w niewłaściwy sposób, będą one przekazywane w formie bonów. Program jest przeznaczony dla dzieci, więc to one muszą być głównymi beneficjentami tych działań - skomentowała opinię dyrektora PUP Justyna Piątek.
By otrzymać 500 zł na dziecko osoba składająca wniosek nie będzie musiała do niego dołączać zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia członków rodziny o dochodzie. Dane te urzędnicy będą zobowiązani pozyskać samodzielnie. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>