Żadne, najnowocześniejsze nawet technologie, bez zaangażowania czynnika ludzkiego i chęci podejmowania zmian nic nie dadzą. Dlatego to właśnie propagowanie wiedzy z zakresu sposobów prawidłowego postępowania z odpadami, oraz zmiana ludzkiej mentalności i nawyków, pozostają w kręgu głównych zainteresowań spółki RADKOM.
Każdy z nas musi, a przynajmniej powinien zdawać sobie sprawę, że ma obowiązek dbać o środowisko, jest przecież jego częścią. Dlatego właśnie szczególny nacisk kładziemy w tym zakresie na dzieci i młodzież. To właśnie one są wyjątkowo uważnymi obserwatorami tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Potrafią wyciągać wnioski i podejmować działania, których efekty zaskakują nawet nas, dorosłych – mówi prezes spółki RADKOM, Marian Kozera. Naszym marzeniem jest, by najmłodsi wyrośli na pokolenie, które umiejętnie będzie korzystało z darów ziemi i rozwijającej się cywilizacji. Dlatego podejmujemy szereg działań, które mają zachęcić dzieciaki do zainteresowania się tematyką prośrodowiskową.
RADKOM od wielu już lat prowadzi zbiórki surowców wtórnych i odpadów, organizuje szereg imprez i festynów, w trakcie których edukuje poprzez zabawę. Przeprowadza również warsztaty ekologiczne w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych, z których co roku korzystają setki uczniów. Ogłasza również cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli konkursy w szkołach.
Przypomnijmy, że obecnie trwa piąta już edycja konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Udział w nim biorą 23 radomskie szkoły podstawowe, gimnazja i zespoły szkół. Głównym celem konkursu jest przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji w praktyce życia codziennego zasad ochrony środowiska. Chodzi o zmianę podejścia uczniów do roli zarówno szkoły jak i domu w procesie dbania o środowisko naturalne oraz o zapoznanie najmłodszych z problematyką selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, na poziomie najbliższego otoczenia.
Konkurs składa się z pięciu zadań posiadających odrębne regulaminy. Szkoły uczestnicząc w poszczególnych zadaniach zdobywają punkty, które po zsumowaniu pozwolą wyłonić zwycięzców i uhonorować ich nagrodami pieniężnymi, o łącznej wartości 24 tyś. złotych. Konkurs rozpoczął się w październiku ubiegłego roku i potrwa do kwietnia. Już teraz widzimy, że rywalizacja rozkręciła się na dobre, a „temperatura konkursu” wzrasta. I nic dziwnego, w końcu pula nagród kusi.
- Cel - czystsze środowisko - jest szczytny, więc uczestników dopingujemy z całych sił i wszystkim życzymy wygranej. A zwycięzców poznamy już niedługo – dodaje prezes Marian Kozera.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>